• Bu konu 2 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 8 yıl 4 ay önce ahmet tarafından güncellenmiştir.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25161
  ahmet

   Merhaba bir kaç önemli sorum olacak,
   1.)Phuket ten samui adasına ulaşım nasıl sağlanıyor? ne kadar sürer uzun bir yolculuk mu?
   2.)Phuket te Rawai sahiliinden james bond phi phi turlarına katılmak istersek rawai den çıkış yapan turlar var mı? turların ilk kalkış yeri neresi oluyor phukette?
   3. ko lipe adasına phuket ten tur mevcut mu ?

   #25162
   Keremcan Büyüktaşkın
   Anahtar yönetici

    Merhaba,

    Phuket’ten Samui’ye en kolay ulaşım yolu uçak. Ancak bu rotada sadece Bangkok Airways uçtuğu için ücretler biraz pahalı. Mesela Ocak ayı için baktığımda en ucuz tek yön bilet ücreti 3000 baht civarında. Daha ucuz bir yöntem otobüs+feribot kombine seferleri. Mesela güvenilir firmalardan olan Lomprayah’ın böyle bir seferi var. Yolculuk toplam 6 saat kadar sürüyor ve ücret 1300 baht. Başka firmaların daha ucuza minibüs+feribot seferleri de var sanırım, acentelere sorabilirsiniz.

    Rawai’den Phi Phi veya Phang Nga’ya direkt kalkış yok diye biliyorum. Buradan daha çok civardaki küçük adalara gitmek için longtail tekne kiralanıyor. Phi Phi adasına giden feribotlar Rassada rıhtımından kalkıyorlar. Bir acenteden bilet alırsanız, buna Rassada rıhtımına transferiniz de dahil olur.

    Phuket’ten Koh Lipe’ye direkt olarak gitmek mümkün, ancak bu biraz uzun bir mesafe. Yol boyunca çeşitli adalarda duruluyor ve yolculuk toplamda 5-7 saat kadar sürüyor. Ücret ise 2000-3500 baht arasında. Bu feribotlar ve sürat tekneleri de Rassada rıhtımından kalkıyorlar.

    İyi günler

    #25166
    ahmet

     çok teşekkürler, site gerçekten oldukça faydalı. tebrik ve teşekkür ederim

    3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
    • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.