4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #6180
  Lale

  merhaba kolay gelsin.. rahatsız ediyorum belki, ama ocak ayı gibi bangkok a gezi amaçlı gelmeyi düşünüyorum.. biraz uçarı olacak ama turlar dışında bireysel olarak gelmek istiyorum.. sizce zorlanırmıyım bir haftalık bi tatil döneminde..

  #6799
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Tayland bireysel olarak en çok ziyaret edilen ülkelerden birisi. Bayan gezginlere yönelik taciz gibi davranışlar da bu ülkede hiç yok, bu konuda muhtemelen Avrupa ve ABD’den daha güvenli. Bu yüzden zorlanacağınızı zannetmiyorum. Tabii biraz İngilizce bilmeniz gerekebilir.

  Bangkok’a bireysel olarak gelenler daha çok Khao San Road bölgesinde kalıyorlar. Siz de bu bölgede konaklayabilirsiniz & diğer gezginlerle de tanışabilirsiniz.

  Ayrıca sitedeki Tayland’da dikkat edilmesi gerekenler bölümünü okumanızı da tavsiye ederim. Böylece çeşitli dolandırıcılık girişimlerine karşı hazırlıklı olursunuz. Başka sormak istediğiniz şeyler olursa da çekinmeyin sorun lütfen.

  İyi günler

  #7192
  Nebahat

  Merhabalar,
  Elinize saglık.sitenizden faydalanıyoruz.biz iki kisi Ocak ayında
  1 aylığına Tayland’a gitmeyi planladık.herhangi bir otel rez.yaptırmamayi dusunuyoruz.
  Giden arkadaslarımızdan & internetten konaklamanın sorun olmadıgını duyduk.Tayland,Kambocya & belki de Laos’a da gitmek istiyoruz.bu üçleme hakkında ne düşündüğünüzü sorabilirim miyim?Tayland’dan bu iki ülkeye ulaşım en kolay nasıl sağlanır?bir de biz kendi ülkemizde
  Turist rehberi olarak çalışıyoruz & sanırım bundan dolayı da turistin az
  Ama keşfedilecek seylerin cok olduğu yerlerle ilgili tavsiyelerinizi de merak ediyoruz.
  Biraz uzun oldu galiba.
  Teşekkürler

  #7194
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Tayland-Kamboçya-Laos artık oldukça popüler bir rota oldu. Her yıl binlerce gezgin bu rotayı arşınlıyorlar. Yani hiçbir sıkıntı yaşamadan rahatça bu ülkeleri gezebilirsiniz. Ülkeler arasında ulaşım genelde kara & nehir yolu ile yapılıyor. 1 ayda bu rotayı yapabilirsiniz, ancak süre kısıtlı olduğu için sadece belli başlı yerleri gezebilirsiniz.

  Tayland son derece turistik bir ülke. Ülkenin tamamına yakını yoğun turizm etkisi altınca. Ancak ülkenin doğusundaki Isan bölgesi kırsal bir kesim & buraya pek turist uğramıyor. Burası daha çok Laos kültürüne yakın & ülkenin geri kalanından farklı. Ayrıca Tayland körfezinin Malezya’ya yakın bölgelerinde yine fazla turistik olmayan Müslüman nüfus ağırlıklı bölgeler var.

  Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.

  Şimdiden iyi yolculuklar.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.