2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12331
  serkan

  merhaba.
  ben 2 veya 3 ay sonra 3. defa taylanta geleceğim. benim sizden öğrenmek istediğim şu :Şu anda evliyim & boşanmak üzereyim.bangkok ta bir kız arkadaşım var & kısmetse evleneceğiz.(kesin değil )
  Ben burada enkolay & sorunsuz olarak nasıl kalabilirim sadece turist visesi mi alabilirim. İş bakıyorum burdan ama maalesef bir netice yok. Belkide ben bulamıyorum .Ben 3D endüstriyel kalıp tasarımcısıyım. Biliyorum ki Samut Prakan gibi bir organize sanayi bolgesi var bir defa günü birlik gittim verada çok sanayi var & % 90 benim işimi yapıyor. siz bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz. Evlenmek ya da bekar olarak BKK ya da başka bir yerde yaşamak istiyorum işimde iyiyim. 19 yıllık tecrubem var . En kolay & en rahat nasıl yaşayabilirim. bana yardımcı olursanız sevinirim.İş bulmanız karşılığında size danışmanlık ücreti ödeyebilirim.

  #12334
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Açıkçası Tayland’da iş bulmak oldukça zor. Bunun yerine, eğer bir miktar sermayeniz varsa belki kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz. Tayland’da özellikle yiyecek veya turizm sektörlerinde aktif Türkler var. Belki siz de kendi alanınızda iş kurabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce evlenmenizde fayda var. Genelde iş kuran yabancılar mutlaka bir Tayla evlenmeye çalışıyorlar. Bu bürokratik işleri halletmekte daha etkili oluyor.

  Evlilik yaparak Tayland’da uzun dönem kalmak da mümkün. Bir Tay vatandaşı ile evlenen yabancılara her yıl uzatabilecekleri 1 yıllık vize veriliyor. 1 yıl dolduktan sonra vizenizi bir göçmen bürosundan yine 1 yıl daha uzatabilirsiniz. Evlilik vizesi almak için aylık en az 40,000 baht geliriniz olduğunu veya vize başvurusundan evvel en az 2 aydır banka hesabınızda 400,000 baht bulunduğunu belgelemeniz gerekiyor.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.