4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24300
  TAHA

   Merhaba arkadaşım.Tayland’a 2.gidişim olacak kısmetse.Daha önce sadece Pattaya’da kalmıştım.Bu kez Phuket’de de kalmayı düşünüyorum ve 45 günlük bir tatil planlıyorum.Gidiş-dönüş biletini 45 gün tarih aralıklı alsak Bangkok havaalanında sorun çıkar mı?Bildiğiniz gibi vize 30 günlük!Tek yön alsak yine sorun çıkıyor biliyorum!Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.Saygılar

   #24303
   Keremcan Büyüktaşkın
   Anahtar yönetici

    Merhaba,

    30 günlük vizesiz giriş hakkınızı bir göçmen bürosuna giderek 1900 baht karşılığında bir 30 gün daha uzatma hakkınız var. Yani uzatmayla birlikte toplamda 60 gün kalma hakkınız var. Dolayısıyla da dönüşünüzü 45 gün sonrasına alabilirsiniz. Eğer girişte sorarlarsa da extend edeceğinizi, yani uzatacağınızı söylersiniz.

    Bir de hatırlatma, Bangkok bombalamasından dolayı Tayland’a girişte tüm Türkler özel olarak sorgulanıyorlar. Bu yüzden her ihtimale karşı otel rezervasyonunuz ve yanınızda 20,000 baht nakit olmasında fayda var.

    İyi günler

    #24305
    TAHA

     Alakanız için çok teşekkür ederim.Para illa ki olacak yanımızda da ben otel olayını oraya gittiğimde hallediyorum.Rezervasyonsuz gittiğimizde sorun olmaz umarım!?Uyarınız beni endişelendirdi!Saygılar

     #24309
     Keremcan Büyüktaşkın
     Anahtar yönetici

      Tayland’a girişte artık Türkleri sıradan ayırıp bir ofise götürüyorlar ve orada özel bir form doldurtuyorlar. Buraya kalacağınız yeri de yazmanız gerekiyor. Rezervasyon isteyebilirler de, istemeyebilirler de. Ben iki hafta önce ülkeye giriş yaptım, yanımda kalacağım yerin kartviziti vardı ve bu yeterli oldu. Ama eğer garanti olmasını istiyorsanız, mesela Booking.com’dan sonradan iptal edebileceğiniz bir rezervasyon yapabilirsiniz. Açıkçası belge isteyip istemeyeceklerinin garantisi yok, biraz şans işi, görevlinin kişiliğine kalmış.

     4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
     • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.