2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #14716
  onur

  iyi günler,
  siteniz gerçekten çok yararlı ve bilgi verici. böyle bir site yaptığınız için kendi adıma teşekkür ederim.
  sorum şu olacaktı: 3 arkadaş ağustosun ortası gibi bankok-phuket-pattaya ya gitmeyi düşünüyoruz. giderken önereceğiniz yada yapılması iyi olur diyebileceğiniz herhangi bir aşı varmı ? gitmeden yaptıralım. herhangi bir hastalıktan korunmuş oluruz.

  #14717
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, siteyi faydalı bulmanıza sevindim.

  Tayland için aşı yaptırma zorunluluğu yok. Hindistan gibi ülkelere kıyasla Tayland’ın hijyen seviyesi oldukça iyi durumda, bu yüzden de normal yollardan hastalık kapma riski yüksek değil. Ancak cinsel yollarla bulaşan hastalık kapma tehlikesi mevcut.

  Her ihtimale karşı hazırlıklı olmak istiyorsanız, cinsel yollarla veya dövme yaptırmak gibi yöntemlerle bulaşabilecek olan Hepatit B’den korunmak için aşısını yaptırabilirsiniz.

  Ayrıca riski düşük olsa da, kirli su veya yemekten bulaşabilecek hastalıklara karşı önlem olarak Hepatit A & Tifo aşılarını yaptırabilirsiniz.

  Ağustos yağışlı dönem, turist merkezlerinde kalmanın yanı sıra mesela ormanlarda kamp yapmayı da düşünüyorsanız, gitmeden sıtma tabletleri almaya başlayabilir & kuduz aşısı olabilirsiniz. Ancak sadece bahsettiğiniz turistik şehirlerde kalacaksanız bu pek gerekli değil. Yine de sivrisineklerden korunmak için cibinlik altında uyumakta & koruyucu sprey kullanmakta fayda var, bu sene deng humması vakalarında artış yaşandı.

  Şimdiden keyifli & sağlıklı bir gezi dilerim.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.