1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #22878
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Vize muafiyeti veya vize süresi bittikten sonra illegal olarak Tayland’da kalmaya devam edenler, daha sonra havaalanında cezalarını ödeyebiliyor ve Tayland’da yeniden gelebiliyorlardı.

  29 Ağustos tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni kanunlara göre ise, Tayland’da illegal olarak 90 günden fazla kalan kişiler belirli bir süreyle Tayland’a giremeyecekler. Buna göre, 90 günden fazla kalanlar 1 yıl, 1 yıldan fazla kalanlar 3 yıl, 3 yıldan fazla kalanlar 5 yıl ve 5 yıldan fazla kalanlar 10 yıl boyunca Tayland’a giremeyecekler.

  Cezalarını ödeyemeden polis tarafından yakalanan kişiler ise, süre aşımı 1 yıldan az ise 5 yıl, 1 yıldan çok ise 10 yıl boyunca Tayland’a giremeyecekler.

  Hali hazırda 90 günden fazla süredir illegal olarak Tayland’da kalanlar, şu an cezalarını ödeyebiliyor ve Tayland’a yeniden giriş yapabiliyorlar. Thai Visa forumunda, 10 senedir Tayland’da illegal olarak kalanların bile cezalarını ödedikleri ve Tayland’a geri giriş yapabildikleri duyumları geliyor.

  Ancak, 29 Ağustos tarihinde yeni yasalar yürürlüğe girince bu mümkün olmayacak. Bu yüzden, süre aşımı suçlarını temizlemek isteyen kişiler bu fırsatı değerlendirebilirler.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.