• Bu konu 4 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 7 yıl 10 ay önce Ismayil tarafından güncellenmiştir.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #22932
  Ismayil

  Merhaba. Ben Azerbaycan Türküyüm. Böyle güzel bir site için size sonsuz teşekkür ederiz. Çok büyük sevap kazanıyorsunuz. Allah yardımcınız olsun. Ben martta karımla 1 haftalık Taylanda gitmek istiyorum. Taylandda uygun fiyata turk tur rehberi bulmak mumkunmu? Tur rehberi bizimle sayahat ederken yol masrafı, yiyecek biz taraftan mı karşılanıyor? Uçak bileti hariç, Fil gezntisi, safari, hayvanat bahçesi, yüzen pazar, Phi Phi adası ve s. boyle yerleri gezmek ve konaklamak için 1000 dolar yeter mi? 1000 dolar Taylandda 1 hafta için nasıl biri para? Önceden teşekkürler.

  #22978
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Öncelikle güzel sözleriniz ve övgülerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

  Ancak, kendim bireysel olarak gezdiğim ve bu siteyi de daha çok bireysel olarak gezenlere yönelik yaptığım için maalesef Türk rehberler konusunda bir bilgim yok. Bu konuda belki Tayland’a tur düzenleyen şirketlerden yardım alabilirsiniz. Bu tür yerlere danışmanızı tavsiye ederim, çünkü Tayland’da rehber olduğunu iddia eden çeşitli dolandırıcılar da var.

  Bahsettiğiniz rakam ise Tayland’da 1 hafta geçirmek için uygun gözüküyor. Maliyetler konusunda ayrıntılı bilgi için Tayland fiyatları sayfasına bakabilirsiniz.

  Şimdiden keyifli bir tatil dilerim.

  İyi günler

  #22988
  Ismayil

  Cevaplandırdığınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olucak izninizle. Konuşan kuş ve ya başka hayvan, kedi mesela alıp getire bilirmiyim? Havaalanında, gümrükte problem çıkarıyorlar mı? Bir daha teşekkürler.

  #22993
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Rica ederim ancak bu konuda da size maalesef pek yardımcı olamayacağım. Interneti bu konuda araştırdım, ancak pek bir bilgi bulamadım. Fakat egzotik hayvanların ülkeden çıkartılması konusunda bazı kısıtlamalar olduğunu tahmin ediyorum. Suvarnabhumi havaalanında bir Hayvan Karantina Merkezi (Animal Quarantine Office) bulunuyormuş ve sanırım ülke dışına çıkarılacak hayvanlar için buradan onay alınması gerekiyormuş. Belki Bangkok’a indiğiniz zaman buraya danışabilirsiniz.

  Size TC Bangkok Büyükelçiliğine danışmanızı da tavsiye ederim, muhtemelen onlar size bu konu ile ilgili bilgi verirler. Ayrıca eğer isterseniz kendilerinden Türk rehber tavsiyesi de isteyebilirsiniz. Elçiliğin iletişim bilgilerini burada bulabilirsiniz.

  Tekrar kusura bakmayın size hem önceki hem bu sorunuzda tam olarak yardımcı olamadığım için.

  İyi günler

  #23151
  Ismayil

  Rica ederim, cevapladığınız için teşekkürler. Zaten tüm tatilimiz sizin siteniz sayesinde pilanlanmış. Çok çok sağ olun.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.