4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #22884
  serhat

  Merhabalar,

  Öncelikle çok başarılı ve faydalı bilgiler içeren bir site olduğunu belirtmek isterim.
  Bangla Road ‘a yakın bir konumda otelimizi ayarladık. Önümüzdeki hafta seyahatimiz başlıyor. Sormak istediğim adalara, fil kampına ve diğer gerçekleştireceğimiz turlar için önerebileceğiniz bir tur şirketi var mıdır? Genelde söylenen, sahilde tur şirketlerinin pazarlık ile turları sattığı yönünde, bilgi verebilirseniz sevinirim.

  İkinci soru olarak yanımızda dolar götürüyoruz. Bangle Road civarında döviz büroları rahatlıkla bulunabilir mi?

  cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  #22885
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Öncelikle övgü dolu sözleriniz için teşekkür ederim. Sorunuza gelince, Tripadvisor sitesinde en iyi yorumları alan Phuket tur firmaları Simba Sea Trip ve Phuket Sail Tours. Bu firmaların tur ücretleri 3500 baht civarında, normalden biraz pahalı. Ancak, turları kalabalık olmayan teknelerle düzenledikleri için yorumları oldukça iyi. İçinde bulunduğumuz dönem düşük sezon olduğu için indirimleri de olabilir. Deniz fazla dalgalı olduğu takdirde turlar iptal edilirse de paranızı iade ediyorlar.

  Diğer küçük yerel firmalardan muhtemelen 2000-2500 baht civarına turlar da ayarlayabilirsiniz. Ancak yukarıdaki firmalara nazaran teknelerin daha kalabalık olmaları ihtimali de var.

  Döviz bürolarını ise her yerde bulabilirsiniz, endişeniz olmasın.

  İyi günler

  #22918
  ismail

  turlar cok pahalı değil mi yaa…bu kadar ucuz bir ülkede turların bu denli pahalı olması tuhaf…

  #22919
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Turlar pahalı, çünkü Phuket’e biraz uzak mesafede bulunan Phang Nga Milli Parkı ve Koh Phi Phi gibi yerlere sürat tekneleri ile gidiliyor. Mesela Phang Nga turuna aynı isimli kasabadan yavaş longtail teknelerle çıkmak ise, Phuket’ten çıkmaya nazaran çok daha ucuz. Phuket yakınındaki bazı adalara da longtail teknelerle ucuza gitmek mümkün.

  İyi günler

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.