2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23324
  Türkay

  Merhaba tayland için 2 aylık turist vizesi almak istiyorum. Sorum şu; Vize başvurusu yaparken gerekli belgeler arasında gidiş bileti yanında dönüş bileti ibraz etmem şart mı yoksa sadece gidiş bileti yeterli mi? Çünkü 2 ayın sonunda kamboçya ya gidebilirim. Ancak tarihi belli değil. Eğer dönüş bileti ibrazı şart ise nasıl bir yol izlemeliyim?

  #23327
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Normalde turist vizesi alırken dönüş bileti gerekmiyordu, ancak son 6 ay içerisinde çok fazla değişiklik yapıldı. Bu yüzden emin olmak için İstanbul konsolosluğunu veya Ankara elçiliğini aramanızı tavsiye ederim. İletişim bilgilerini bu sayfada bulabilirsiniz.

  Eğer dönüş bileti gerekiyor derlerse, mesela Air Asia’dan Tayland çıkışlı ucuz bir bilet alabilirsiniz.Bu havayolundan oldukça ucuz biletler almak mümkün, bileti yaksanız da problem olmaz. Anladığım kadarıyla tek girişli vize alacaksınız, bu vize ile 2 ay veya ücretli uzatmayı da kullanarak 3 ay Tayland’da kalmak mümkün. Yani Tayland çıkışlı biletinizi gidiş tarihinizden 2 veya 3 ay sonrasına alabilirsiniz.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.