2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23108
  Melis

  İyi günler

  Tayland vizesi yazısının yayınlanma tarihi nedir acaba? Şu anda Myanmar yada Laos üzerinden visa run’da sorun çıkıyor mu? Teşekkürler

  #23109
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Tayland’da vize durumu sürekli değiştiği için vize sayfası da sürekli olarak güncelleniyor. Bildiğim kadarı ile şu an Myanmar visa runlarında bir sorun çıkmıyor. Ancak Laos uzun zamandır Türklere vize konusunda problem çıkartıyor. Sınırda vize alınamadığı gibi, bazen elçilikler de vize vermeyebiliyor. Bu yüzden Laos’a gitmeden önce son durumu kontrol etmenizi öneririm. Tayland’daki bazı Laos elçiliklerinin Bangkok’takine göre daha kolay vize verdiğini de duymuştum.

  Bir de, Thai Visa sitesindeki bu konuya göre, kuzeyde Myanmar’la olan Mae Sai kapısında bazı turist vizesi sahiplerine yanlarında 20,000 baht olması gerektiği söylenebiliyormuş. Darbeden sonra işle sıkı tutulmaya başlandı, bu yüzden turist vizesi sahiplerinden 20,000 baht nakit, dönüş uçak bileti, otel rezervasyonu istedikleri olabiliyor. Bu benim başıma yıllar önce bir Malezya sınır geçişi sırasında gelmişti. 20,000 baht istemişlerdi ve olmadığını söyleyince rüşvet istemişlerdi. Bu ihtimale karşı hazırlıklı olmayı da düşünebilirsiniz.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.