2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #21948
  Fuat

   Keremcan Bey sizi öncelikle tebrik etmek isterim bu güzel site için.

   Size tek bir sorum olacak. daha evvel forumda sorduğum sorununda cevabını sitenizden fazlasıyla buldum. Tayland TC’ye 30 günlük vizesiz seyahat imkanı veriyor. bu 30 günün sonunda kalma süremi uzatabilir miyim? Yada atıyorum Vietnam’a yada yakın ülkelerden birine giriş çıkış yapsam yine vizesiz 30 gün hakkım yeniden doğuyor mu? Son olarak, tek girişli vize alırsam sanırım dönüş bileti yada çıkış biletine gerek kalmıyor sanırım değil mi?

   İyi Çalışmalar

   #21953
   Keremcan Büyüktaşkın
   Anahtar yönetici

    Merhabalar,

    Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, siteyi faydalı bulmanıza sevindim.

    Tayland’ın sınır komşusu ülkelerden birisine geçip karadan geri geldiğinizde, 15 gün kalma hakkı alabiliyorsunuz. Karadan geçişlerde sadece G7 ülkeleri vatandaşlarına 30 gün kalma hakkı veriliyor. Ancak bu konuda yakın zamanda bir sınırlama getirildi. Artık karayolu ile ardı ardına Tayland’a giriş yapılamayacak, sadece bir defaya müsaade edilecek. Ülkeye havayolu ile girişlere ise bir sınırlama getirilmedi. Sınır komşusu ülkelerden birine geçip uçakla geri dönerseniz, yine 30 gün kalma hakkı alabilirsiniz.

    Tayland’ın sınır komşularından birisine giderek ücretli turist vizesi de alabilirsiniz. Malezya Penang’daki ve Kamboçya Phnom Penh’deki Tayland elçiliklerinden tek girişli turist vizesi almak mümkün. Malezya’ya gitmek için vize gerekmiyor, Kamboçya vizesi ise sınırda alınabiliyor. Laos Vientiane’deki elçilikten 2 girişli vize de alınabiliyor, ancak bu ülke uzun zamandır Türklere vize konusunda problem çıkartıyor. Bu yüzden, gitmeden önce Laos vizesi hakkındaki son gelişmeleri takip etmekte fayda var.

    Ayrıca, 30 günlük sürenizin bitiminde Tayland’daki bir göçmen bürosuna giderek bu süreyi 1900 baht karşılğında 7 gün daha uzatmak mümkün.

    Son sorunuza gelince, tek girişli vize alacaksanız dönüş bileti genelde sorulmuyor.

    Vize konusunda daha ayrıntılı bilgiler için Tayland vizesi konusunu okumanızı da tavsiye ederim.

    İyi günler

   2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
   • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.