2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #22073
  HAKAN ERDEM

  Sevgili Keremcan,

  Öncelikle özverin ve değerli bilgilerini paylaştığın için çok teşekkür ederim. 12-21 Temmuz 2014 tarihinde eşimle beraber 1 gece bangkok – 5 gece phuket – 1 gece singapour planladık. Kendi imkanlarımız ile seyahat edeceğiz ancak darbe ve sonrası haberlerden ürktük. Dün de vize alırken aile başına nakit 40000 Baht bulundurmamız gerektiği gibi yazılar okudum. Ben TC vatandaşıyım ve vize almadan seyahat edeceğim eşim ise AB vatandaşı ve vize aldık. Bu gibi durumlarda vize ofisi tavrı nasıl olur ? Kapıda bize farklı zorluklar çıartabilirler mi ? Genelde yardımcı olma yanlısımıdırlar yaoksa tam tersi mi ? Bu olağan üstü durum acaba sayahat için uygun bir zaman değil mi ? Seyahatimizi iptal edip etmemek konusunda kararsız kaldık. Bilgi ve tecrübelerini paylaşırsan sevinirim.

  #22075
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim.

  Sorunuza gelince, ben şu an Tayland’da değilim, ancak haberleri takip ettiğim kadarıyla durum darbe öncesi duruma göre daha güvenli. Darbe öncesi yaşanan & zaman zaman çatışmalara dönüşen gösteriler artık olmuyor. Zaten olayların tamamına yakını Bangkok’ta oluyordu, siz burada sadece 1 gün kalacaksınız & başınıza bir şey gelme ihtimali çok ama çok düşük. Phuket’te ise her şey normal. Zaten ülke çapında sokağa çıkma yasağı da kaldırılmış durumda. Yani, şu an endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok.

  Aile başına nakit 40,000 Baht bulundurma zorunluluğu ise kağıt üstünde bir detay. Bana bugüne kadar ülkeye girişlerimde bu hiç sorulmadı, sorulanı da duymadım. Yani o konuda da endişelenmenize gerek yok.

  Yalnız anlamadığım bir şey var, AB vatandaşı eşinize vize aldığınızı söylemişsiniz. Buna gerek yoktu aslında, kendisinin de vizeye gerek olmadan Tayland’da kalma hakkı var. 9 günlük bir seyahat için vize almanıza gerek yoktu.

  Söylediğim üzere endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok, gönül rahatlığı ile Tayland’a gidebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir gezi dilerim.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.