2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23431
  Hilmi Gültekin

  Chiang Mai’de Tayca kursu sebebiyle 1 yıl kalacağım. Geçen gelişimde motosiklet kiralamıştım. Şimdi de kiralamayı düşünüyorum fakat satın almanın daha avantajlı olabileceğini duydum. Siz ne dersiniz bu konuda gerçekten öylemi acaba? Bir de önereceğiniz model varmıdır?

  Teşekkürler

  #23432
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Özellikle 2. el bir motosiklet satın alırsanız, daha avantajlı olabilir. Aylık scooter kiraları 3000 baht civarında. 15,000 baht’tan başlayan fiyatlarla satılık 2. el motosikletler bulmak mümkün. Mesela bu fiyata satın alırsanız, aylığı 1250 baht’a gelmiş olur. Türkiye’ye döneceğiniz zaman da motosikleti satabilirsiniz. Yeni yarı otomatik motosiklet fiyatları yaklaşık 35,000 baht’tan, yeni tam otomatik fiyatları ise yaklaşık 45,000 baht’tan başlıyor.

  Bene genelde Honda Click kiralıyorum ve memnunum. 115-cc’lik modellerini sanırım 15,000’den başlayan fiyatlarla satın almak mümkün. Yeni 125-cc’lik modelleri ise muhtemelen daha pahalıdır. 115-cc’lik model Chiang Mai şehir içinde yeterli olacaktır, ancak etraftaki bol tırmanışlı dağlık bölgelere de gitmeyi düşünüyorsanız, biraz zorlanabilir. Bu yüzden belki daha güçlü bir model de tercih edilebilir.

  Thai Visa forumu sitesinin motosiklet bölümünde düzenli olarak yabancılar tarafından 2. el motosiklet satışı yapılıyor, buradaki ilanlara bakabilirsiniz. Bir de, alacağınız motosikletin “green book”, yani ruhsatı ve plakası olduğundan emin olun.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.