2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25158
  Eren

   Iyi günler, Phuket Island’da kalacağım süre içerisinde çok kişilik bir guest houseta kalacağım. Pasaportumu denize gireceğim icin yanimda tasiyamayacagim; pasaportumu kaldığım yerde birakmak guvenli midir?
   Atıyorum tekne turlarinda yanimizda pasaport veya telefon taşımak riskli midir? Orada yine denize girerken eşyalarımi teknede bırakmış olacağım çünkü.

   #25159
   Keremcan Büyüktaşkın
   Anahtar yönetici

    Merhaba,

    Tayland’da yasal olarak pasaportunuzun veya kopyasının yanınızda olması gerekiyor. Ben pasaportunuzu üzerinizde taşımanızı tavsiye etmiyorum. Bunun yerine kimlik sayfası ve vize sayfasının renkli fotokopilerini çektirip onları yanınızda taşıyabilirsiniz.

    Çoğu guesthouse’da değerli eşyalarınızı koyabileceğiniz kilitli emanet kasaları bulunuyor. Pasaportunuzu ve diğer değerli eşyalarınızı bu kasalarda saklayabilirsiniz.

    Teknede telefonunuza bir şey olacağını sanmıyorum. Ama içinizin rahat etmesini isterseniz, belki yanınıza kilit takılabilen bir sırt çantası alabilirsiniz. Denize gireceğiniz zaman da telefonunuzu ve paranızı çantaya koyup kilitleyebilirsiniz.

    İyi günler

   2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
   • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.