• Bu konu 7 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 6 yıl önce kazem tarafından güncellenmiştir.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24221
  kemal

   Merhaba ben taylandda uzun süreli bir yaşam kurmak istiyorum.Türkiyede ressamlık yapıyorum ayrıca dövmeden para kazanıyorum .Oraya gittiğimde iş bulma imkanım nedir bulaşıkcılık bile olur aslında .Aslında istediğim koh phangan gibi bir yerinde yaşamak yani sahile yakın doğanın içinde olabıleceğim bir yer

   #24222
   Keremcan Büyüktaşkın
   Anahtar yönetici

    Merhaba,

    Tayland’da iş bulmak pek kolay bir iş değil. Batılılar tarafından yapılan en yaygın işler İngilizce öğretmenliği ve dalış eğitmenliği. İngilizce öğretmenliği için genelde ana dili İngilizce olanlar tercih ediliyor, dalış alanında ise oldukça fazla rekabet var. Koh Phangan gibi yerlerde yoga eğitmenliği gibi pozisyonlar da var.

    Tayland’da çok sayıda dövme stüdyosu bulunuyor, ancak ben bunlarda pek batılı çalışan görmedim. Eğer alanınızda çok iyiyseniz belki iş bulabilirsiniz ama muhtemelen bunun yasal bir statüsü olmaz. Eğer bir miktar sermayeniz varsa, belki kendi dövme stüdyonuzu açmayı da düşünebilirsiniz. Buradaki yabancıların çoğu kendi işlerini kuruyor.

    “Bulaşıkçılık bile olur” düşüncesini ise unutmanızı öneririm, Tayland’da bu tip pozisyonlar için sırada bekleyen ve karın tokluğuna çalışan 2 milyona yakın Burmalı göçmen bulunuyor.

    İyi günler

    #28024
    umit

     Tayland şu an da bütün dünyada olduğu gibi büyük bir krizle bpğuşuyor öyle eski tayland değil artık emin olun herşey zincirleme oluyor bütün ülkelerde artık yani abd ekonomisi iyi olmadığında fransa almanyada aynı durumda oluyor rusya kötü olduğunda japonyada etkileniyor yani bu durum herkes için aynı bir yer iyi öteki taraf güllük gülistenlık değil !Ama gelmek isteyen olursa yine yardımcı olurum iş yapmak isteyen için imkan var ama hemen köşeyi dönmeyi kafanızdan çıkarın!

     #28875
     Serhan Tolga Doğruer

      Merhabalar,
      Belçika’da ortaokulu bitirdikten sonra ,GSL’ne devam ettim ve sonrasında Fransız Dil Bilimci olarak Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldum. Üniversite yıllarımda 3 sene turizm ile uğraştıktan sonra 2000 yılı itibariyle dış ticaret sektöründe maaşlı olarak çalıştım ve halen devam etmekteyim. İleri seviyede İngilizce ve Fransızca’nın yanı sıra temel düzeyde İtalyanca bilmekteyim. 17 yıllık profesyonel iş tecrübem Lojistik ,Uluslar arası taşımacılık ,ithalat , ihracat ve satış üzerinedir. Farklı sektörlerde memur ,departman şefi , yönetici , mesul müdür görevlerini yürüttüm ve son 6 yıldır gıda sektöründe İhracat Departmanı müdürlüğü yapmaktayım. Evli ve 2 erkek çocuk sahibiyim.
      Buraya yazmamdaki sebep , hem kendime hem de aileme daha iyi bir gelecek sağlayabilmek adına yurtdışında çalışmayı arzu ediyor olmamdır. Girişimci olarak iş kurmaya yeterli sermayem olmadığından yine maaşlı olarak çalışabileceğim bir iş aramaktayım. Neden Tayland diye soracak olursanız işim gereği pek çok yabancı ülkeye ziyaretlerde bulundum. Her ne kadar Tayland’a gitmek kısmet olmasa da kısa sürelerde Hindistan ve son olarak Myanmar’da bulundum. Bölgenin kültürünü ve insanlarını kendime daha yakın hissettiğimden ilk etapta Tayland’ı düşündüm. Hayatımı idame ettirecek ve ilk zaman Türkiye’de kalacak olan ailemin geçimini sağlayacak ücretlerde bir iş bulduğum taktirde en kısa sürede gelebilecek durumdayım.
      Bu vesile ile arayışımda bana yardımcı olabileceğinizi ümit ederek sizlere bu yazıyı yazdım.
      Değerli yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekler , sizlere iyi günler dilerim.
      Saygılarımla

      #28876
      Keremcan Büyüktaşkın
      Anahtar yönetici

       Merhaba,

       Genelde yabancıların Tayland’da iş bulması pek kolay değil. Ancak sizin iş deneyiminiz olduğu ve bölgeye aşina olduğunuz için özellikle çok uluslu firmalarda iş bulma şansınız var. Sizlere alta yazdığım iş bulma sitelerini incelemenizi tavsiye ederim.

       http://th.jobsdb.com/th

       http://www.expat.com/en/jobs/asia/thailand/

       http://bangkok.craigslist.co.th/search/jjj

       http://www.monster.co.th/

       İyi günler

       #28880
       yenibirhayat

        Merhaba….
        Uzun süredir Tayland ya da Kamboçya’ya yerleşme konusunda araştırma yapıyoruz. Artık tamamiyle Tayland konusunda yoğunlaştık.
        Eşim 40 yıllık pastane imalatçısı ve işletmecisi.. Bu yüzden orda bu sektörde kendi işletmemizi kurmak istiyoruz.
        biri ilkokul biri de ortaokul seviyesinde 2 çocuğumuz var… herşeyi en ince ayrıntısına kadar değerlendiriyoruz…
        Bize ne gibi önerileriniz olabilir.

        #28883
        Keremcan Büyüktaşkın
        Anahtar yönetici

         Merhaba,

         Tayland’da restoran sektöründe çalışan çok sayıda Türk var. O yüzden gerekli sermayeniz olduğu takdirde siz de tabii ki yapabilirsiniz.

         Öncelikle ne tip bir yerde yaşamak istediğinize karar verebilirsiniz. Türkler en fazla olarak Pattaya’da yaşıyorlar, ancak burası çocuklar için çok uygun bir ortam olmayabilir. Deniz kıyısını tercih ediyorsanız mesela Phuket veya Koh Samui diğer alternatifler olabilir.

         İlla deniz zorunluluğunuz yoksa Chiang Mai şehri de olabilir. Bildiğim kadarıyla burada da çeşitli Türk işletmeleri bulunuyor.

         Bangkok ise oldukça kalabalık ve pahalı bir şehir.

         Okul çağında çocuklarınız olduğu için eğitim konusunu araştırmanız da iyi olur. Expat ailelerin çocuklarına yönelik okulların büyük bölümü Bangkok’ta bulunuyor. Ancak yukarıda saydığım şehirlerde de bu tip okullar sanırım mevcut.

         Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir.

         İyi günler

         #28897
         kazem

          3 ay sonra gideceğim daha önce 2 kere gittim 2 ay kaldım harika bir yer fakat tek gittiğim için fazla keyif alamıyorum. gelmek isteyen arkadaşlar olursa. gidebiliriz. ilk defa gidecek olanlara yardımım dokuna bilir. ulaşmak isteyenlere numaramı yazayım. 542 212 83 09

         8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
         • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.