• Bu konu 3 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 5 yıl 9 ay önce Ferhat tarafından güncellenmiştir.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26021
  Tolga

  Merhaba . Mesela diyelim benim sabit olarak 500-600 $ aylık gelirim var ve bu parayla tayland-da yaşamak istiyorum . Bangkok-da değil ama . şimdi çalışmadan bu sabit gelirle taylandda yaşamam mümkünmü ? yasal olarak bunun bir yolu var mı ? bide türkiye vatandaşı olmadığımı belirtmek isterim . türkiyeye vize uygulanmıyor ama yaşadığım ülkeye vize uygulanıyor . yani karayla yakın bir ülkeye geçib dönme gibi bir imkanım yok )
  bide 600 dolar 1 ay yetermi ? gece hayatı zaten yaşadıkdan sonra pek bir önem teşkil etmiyor .

  #26034
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Bahsettiğiniz miktar muhtemelen yaşamınızı sürdürmek için yeterli olacaktır. Bangkok dışında mesela 100$ civarına bile oda ya da ev tutabilirsiniz. Yemeklerinizi de yerel halkın yediği sokak restoranlarından yerseniz ucuza gelir.

  Ancak vize konusu biraz sıkıntılı olabilir. Zaten TC vatandaşları da karayolu ile sınırı geçip gelirlerse 15 gün alıyorlar. Hangi ülkenin vatandaşısınız bilmiyorum ama bir çok ülke için 2 aylık turist vizesi almak mümkün. Sonra 1 ay da uzatma yapılabiliyor. Bu şekilde 3 ayda bir yeni turist vizesi alabilirsiniz belki mesela.

  İyi günler

  #26035
  Tolga

  Peki mesela bangkokda değilde phukette fiyatlar nasıl ? Bir aylık oda ve ev fiyatları daha mı fazla olur ?
  Bide mesela bir türkün şirketinde çalışsam orda kalmak imkanı elde ediyormuyum ? Mesela adım çalışan gibi gitsin kendim çalışmayayım . Sadece adım orda gitsin . Mümkün mü ?

  #26081
  Ferhat

  Phuket bangkoktan çok daha pahalı bi yer. 500-600 usd ye ancak temel ihtiyaçlarını karşılarsın heralde.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.