• Bu konu 2 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 6 yıl 8 ay önce Erdoğan tarafından güncellenmiştir.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23922
  Erdoğan

  Merhaba. Açıklayayım 🙂

  İstanbul’dan tek girişli turist vizesi alacağım. Tayland’da 2 ay bu vizenin süresiyle kalıp 1 ay da Immigration’dan uzatacağım. Bu 3 ay sonrası, EĞER DAHA UZUN KALMAYA KARAR VERİRSEM, Malezya (Penang’ı tercih ederim sanırım)’dan yine bir tek girişli turist vizesi alacağım. Bana acaba kesin olarak söyleyebilir misiniz; sorun çıkmaz, değil mi ? Bazen TC pasaportlarına problem çıkarabildiklerini duydum da. Bir de, ayrıca, extension yapılırsa eğer, sonrasında hemen ülke dışından yeni bir vize alınması olmuyor diye bir enternasyonal forumda okudum. Ama sadece bir forum post’uydu bu; doğruluğunu bilmiyorum.

  Yani, kısaca, 2 ay + 1 ay uzatmadan sonra; Malezya’dan tek girişli bir 2 ay vizesi daha sağlamam, yüzde 100 olmasa bile yüzde 99 kesin mümkün olur mu ? 🙂 Zaten daha da uzun kalmam. Toplamda en fazla 5 ay kalacağım. Yani, ya 3 ay, ya 5 ay kalacağım orda.

  Ankara’dan çift girişli vize al, diyebilirsin ama Ankara’ya gidip uğraşmak istemiyorum. Zaten, yukarda yazdığım gibi, zaten belki de sadece 3 ay kalacağım toplam.

  Çok teşekkürler. Saygılar,

  Erdoğan

  #23923
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Maalesef sorunuza istediğiniz gibi kesin bir cevap veremeyeceğim. Geçen yazdan beri vize konuları tamamen birbirine girmiş durumda. Buna bir de TC vatandaşı olmamız eklenince durum iyice belirsiz bir hal alıyor.

  Arka arkaya alınan turist vizeleri eğer aynı elçilikten alınırsa bazen problem çıktığı duyumları var. Gerçi aynı elçilikten başarılı bir şekilde arka arkaya 2-3 vize alanlar da var. Siz farklı elçiliklerden alacağınız için muhtemelen problem çıkmaz.

  İlk vizenizi ve uzatmanızı kullandıktan sonra yeni bir vize alıp hemen dönmek yerine, Malezya’da bir hafta-10 gün kadar geçirdikten sonra dönmeniz daha iyi olabilir.

  Dediğiniz gibi TC vatandaşlarına bazen zorluk da çıkartılabiliyor. Mesela yakın zamanda buraya yazan bir TC vatandaşı, Kuala Lumpur’dan vize alamadığını ve de Penang’dan deneyeceğini yazmıştı. Eğer kendisinin e-mail adresini bulabilirsem size göndereceğim, vize alıp alamadığını sorabilirsiniz.

  Bu arada, Malezya’dan geri karayolu ile mi döneceksiniz bilmiyorum, ancak Penang’dan Tayland’a giden minibüslerin tercih ettiği Sadao sınır kapısı da oldukça problemli. Bir kaç yıl önce burada beni Türk olduğum için bir köşeye ayırmışlardı ve de üstümde 20.000 baht olmadığı için turist vizem olmasına rağmen rüşvet istemişlerdi. Aynı şey daha sonra başka bir Türk arkadaşımın da başına geldi.

  Vize başvurusunda bulunacağınız zaman Tayland çıkışlı uçak bileti ve otel rezervasyonu gösterirseniz vize alma şansınız daha yüksek olabilir. Bir de, dediğim gibi Malezya biraz problemli olabiliyor, belki Kamboçya veya Laos’u da tercih edebilirsiniz.

  Şimdiden iyi şanslar dilerim.

  İyi günler

  #23925
  Erdoğan

  Sağolun.

  Yanımda Türkiye’ye dönüş uçak bileti olacağından; daha önce herhangi bir Tayland-vizesi reddi yaşamadığımdan; ve de Bangkok-Penang gidiş dönüşümü karayolu ile değil de uçakla yapacağımdan; bütün bu faktörlerden dolayı, Penang’dan vize almamda yüzde 99 sorun çıkmaz diye düşünüyorum 🙂 Yanımda en az 20,000 baht olmasına da dikkat ederim.

  Malezya’da kalma süresinin, duruma yardımcı olacağını ilk defa sizden duyuyorum. Bunu da dikkate alabilirim sanırım. Ama Malezya’da 7-10 gün bana fazla gelir ya 🙂 Belki 2-3 gün yerine 4-5 gün kalırım ama.

  Tekrar sağolun. İyi günler.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.