#23268
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhaba,

Suvarnabhumi havaalanından Phuket’e sadece Bangkok Airways uçuyor. Düşük maliyetli havayolları ise eski havaalanı olan Don Mueang’ı kullanıyorlar. Skyscanner’dan baktığım zaman, Ocak ayı için Bangkok Airways bilet fiyatları 160 tl civarında gözüküyor. Don Mueang çıkışlı uçuşlar ise 54 tl civarında. İsterseniz gitmeden önce biletinizi alabilirsiniz. Skyscanner Suvarnabhumi-Phuket sonuçlarını burada görebilirsiniz.

Eğer biletinizi Bangkok’a indiğinizde almak istiyorsanız, havaalanında bulunan Bangkok Airways ofisine gidebilirsiniz. İndiğiniz zaman kesin bilet bulup bulamayacağınız konusunda net bir şey söyleyemiyorum, olası rötar süresini de hesaba katarak biletinizi önceden almanız belki daha garanti olabilir.

Suvarnabhumi’de iç hat ve uluslararası uçuşlar için aynı bina kullanılıyor. Bütün gelişler için kullanılan 2. kat, aynı zamanda iç hat uçuşların boarding’i için de kullanılıyor. Check-in ise 4. kattan yapılıyor. Henüz bilet almadıysanız, Bangkok Airways ofisine ulaşmak için 4. kattaki “F” harfli check-in sırasının arkasında bulunan asansörü kullanmak gerekiyor. Yani her halükarda, 2. katta bagajınızı aldıktan sonra 4. kata çıkıp check-in yapmanız ve boarding için tekrar 2. kata inmeniz gerekecek.

Eğer önceden biletinizi Bangkok aktarmalı Phuket olarak alsaydınız, tüm transfer işlemlerini 2. katta halledebilirdiniz. Bildiğim kadarıyla THY ve Bangkok Airways’in bir iş ortaklığı var, biletleri farklı olarak alsanız dahi belki transfer mümkün olabilir. İsterseniz bu konuyu THY’ye danışabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi günler