#23321
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhaba,

Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, sitenin faydalı olmasına sevindim.

Sorunuza gelince, internette feribot saatlerine baktığımda, Rassada rıhtımından Phi Phi’ye en son 15.00’da feribot olduğunu görüyorum. Öğleden sonra Phuket’e ineceğinize göre, buna yetişmeniz biraz zor olabilir.

Bu yüzden, havaalanından direkt olarak Phuket Town’a gitmenizi, orada 1 gece kaldıktan sonra sabah erkenden Ko Phi Phi’ye geçmenizi tavsiye ederim. Rassada rıhtımı Phuket Town’a çok yakın bir mesafede, üstelik burada akşam gidebileceğiniz oldukça keyifli barlar da var. Phuket Town’da bir acenteden biletinizi alabilirsiniz, muhtemelen otelinizden Rassada rıhtımına transfer de dahildir. Sabah 8.30’da feribot, 9.00’da sürat teknesi var olarak gözüküyor. Feribot ücreti 400, sürat teknesi ücreti 1200 baht civarında.

Diğer ulaşım alternatifi size söylendiği üzere sürat tekneleri olabilir, sanırım size tekneyi özel olarak kiralama fiyatlarını söylemişler. Normalde sürat teknesi kişi başı ücretleri söylediğim üzere 1200 baht civarında, 8-10,000 baht gerçekten oldukça uçuk bir fiyat. O yüzden Phuket Town’da bir gece kalmanız muhtemelen daha avantajlı olacaktır.

Şimdiden keyifli bir tatil dilerim.

İyi günler