#10620
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhabalar,

Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, sitenin faydalı olmasına sevindim.

Açıkçası Mayıs ayından bu kadar korkmanıza gerek yok. Bu dönem yağmurlu sezonun başlangıç dönemi, genelde Ekim-Kasım gibi yağmurlar iyice artıyor.

Tayland mevsimleri sayfasındaki yağış ortalamalarına bakarsanız, Mayıs ayında Koh Samui’nin Phuket’e oranla çok daha az yağış aldığını görebilirsiniz.

Bu yüzden tatilinizin deniz kısmını Tayland Körfezine yoğunlaştırabilirsiniz. Ben açıkçası Koh Phangan adasını Koh Samui’den daha çok seviyorum, ancak 2 adada da vakit geçirebilirsiniz.

Ayrıca eğer partileri seviyorsanız 25 Mayısta Samui’nin komşusu Koh Phangan’da ünlü Full Moon Party düzenleniyor. Gerçi dönüş tarihiniz olarak da 25 Mayıs gözüküyor, ancak biraz daha erteleyebilirseniz bu dünyanın en büyük açıkhava partisine de katılabilirsiniz.

Yine yakınlardaki Ang Thong Deniz Milli parkına günübirlik turla giderek Tayland’daki en güzel doğa harikalarından birini de görebilirsiniz.

Tren düşündüğünüzü söylemişsiniz, ancak Mayıs ayı düşük sezona girdiği için Air Asia ve Nok Air gibi havayolları ile ucuza uçma şansı da yakalayabilirsiniz.

Şimdiden iyi yolculuklar dilerim