Eski adı Siyam olan Tayland Krallığı, Burma, Kamboçya, Laos ve Malezya ile komşudur. Hindiçin yarımadasının orta kısmında bulunan Tayland’ın başkenti ve aynı zamanda en kalabalık şehri olan Bangkok’tur. Tayland halkı için en önemli temel değer saygıdır. Halk birbirine asla saygısızlık yapmaz hatta bu saygı çerçevesinde hitap eder. Resmi dili Tayca ve resmi para birimi Tayland Bahtıdır.

Tayland Turları kapsamında bilmeniz gereken birkaç detay bulunmaktadır. Öncelikle Türkiye Tayland’dan 5 saat ileridedir. Tayland, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir. Tayland otelleri ve Tayland uçak bileti hakkında detaylı bilgiyi tur seçeneklerinden alabilir ve özellikle seçimlerinizi vize olmadığı için rahat rahat yapabilirsiniz.

pattaya-mercan-adasi-dalis-snorkel

Ulaşım havaray, metro ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Tropikal iklimin etkisinde olan Tayland’da yıl boyunca sıcaklık ortalama 30 derecedir. Tayland uçak bileti ve Tayland otel seçeneklerini değerlendirmek isterseniz tur detayında yer alan bilgileri incelemenizi tavsiye ederiz.
Çorba, salata, et, pirinç ve deniz mahsullerinin en meşhur olduğu Thai mutfağında değişik lezzetler yakalayabilirsiniz. Acı, ekşi, tatlı ve tuzlu sosları ile de yediğiniz yemeklere lezzet katabilirsiniz.

Tayland Turları sırasında Bangkok, Pattaya, Koh Samui Adası, Chang Mai Tapınağı, Hua Hin Plajı ve diğer plaj seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Oyma eşyalar, küçük buda heykelleri, rengarenk maskeler, süs eşyaları ve ayna çeşitleri kesinlikle alışveriş yapabileceğiniz yerlerde sizi bekleyenlerdir.
Pattaya Turları ile turun keyfini çıkarın!

pattaya-yurume-caddesi

Tayland’ın başkenti olan Pattaya, ülkenin en çok ziyaret edilen şehirlerindendir. Pattaya’da yıllık 5 milyon turist konuk edilir. Tropikal iklimin etkisinde olan Pattaya Kasım ve Şubat ayları arası sıcak ve kurak, Mart ile Mayıs ayları arasında sıcak ve oldukça nemli geçmektedir. Haziran ve Ekim ayları da en çok yağışın görüldüğü zamanlardır. Hava sıcaklığı yıl boyunca en fazla 20 derecedir.

Pattaya turları içerisinde yer alan Pattaya otelleri, Pattaya uçak bileti ve Pattaya gezilecek yerler bilgisine ulaşabilirsiniz. Zaten Pattaya turları arasında yer alan en uygun fiyatlı seçenekler size sunulur. Pattaya yemekleri de oldukça farklıdır. Erişteli Mee Krob, pirinç yemekleri, pirinç tatlıları ve deniz mahsullerinin tadına kesinlikle bakmalısınız. Jomtien Plajı, Walking Street, Hakikat Tapınağı, Nong Nooch Tropik Bahçesi, Sriracha Tiger Hayvanat Bahçesi, Pattaya Fil turu Merkezi ve Ko Phai plajı görmeniz gereken yerler arasındadır.

Pattaya gece hayatı da oldukça hareketlidir. Walking Street gece hayatının aktığı yerdir. Alışveriş için ise Pattaya yüzen çarşıda bulacaksınız kendinizi. Pattaya yüzen çarşı her detayı ile sizi cezbeder. Gece bile açık olan yüzen çarşı da hayat salların üzerinde geçmektedir. Pazarda sadece alışveriş yapmazsınız sizi bekleyen lezzetleri de yakalayabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz tur için seçimlerinizi Pattaya’dan yana yapabilir ve doğru zamana denk gelirseniz gerçekten ne kadar farklı bir yer olduğunu anlayabilirsiniz. Sizi bekleyen tur seçenekleri arasından şimdi hemen seçiminizi yapmalısınız.