Bangkok’ta pazar sayısı o kadar çok ki, aslında tüm şehir kocaman bir pazar yeri denilebilir. Sayılamayacak kadar çok olan pazarlara her ay yenileri ekleniyor. Bazen belirlenen alanlarda, bazen de herhangi bir semtteki kaldırımlarda sürekli olarak yeni gece pazarları kuruluyor.

Bu pazarlarda başta Taylandlıların favorileri olan gıda ve tekstil ürünleri olmak üzere akla gelebilecek herşeyi son derece uygun fiyatlarla bulmak mümkün.

Bangkok pazarlarında yiyecek dışındaki ürünler için daima pazarlık yapmakta fayda var.


Chatuchak Hafta Sonu Pazarı (Chatuchak Weekend Market)

bangkok-chatuchak-pazari

Tam bir alışveriş cenneti olan Chatuchak dünyanın en büyük pazarlarından birisi. Bu devasa pazarda hediyelik eşyalardan giysiye, evcil hayvanlardan takılara kadar her şeyi bulmak mümkün.

Chatuchak’da yaklaşık 10,000 tezgah bulunuyor ve hafta sonlarında ortalama 200,000 kişi burayı ziyaret ediyor. Ayrıca pazarda onlarca kafe, restoran ve bar da bulunuyor. Chatuchak pazarı cumartesi ve pazar günleri açık.

Ulaşım: Khao San Road’dan 3 nolu otobüs, şehir merkezinden Havaray (SkyTrain BTS) ile Mo Chit istasyonu.
Harita


Patpong Gece Pazarı (Patpong Night Market)

bangkok-patpong-gece-pazari

Ünlü go-go bar sokağı Patpong’da ünlü çanta ve saat markalarının sahteleri satılan bir pazar bulunuyor. Ayrıca Patpong’un bağlı bulunduğu ana caddenin kaldırımları da akşamları turistik ürünlerin satıldığı bir pazara dönüşüyor.

Ulaşım: Khao San Road’dan 15 nolu otobüs, şehir merkezinden Havaray (SkyTrain BTS) ile Sala Daeng istasyonu.
Harita


Sukhumvit Gece Pazarı

sukhumvit-gece-pazari

Tıpkı Patpong civarında olduğu gibi aşağı Sukhumvit caddesi kaldırımları da akşamları bir pazar yerine dönüşüyor. Nana Havaray istasyonu civarında başlayan pazarda turistik eşyaların yanı sıra seks turistlerine yönelik ürünler de satılıyor.

Bu kaldırımların arkasındaki bölgede ise Little Arabia olarak da bilinen bir orta doğu mahallesi bulunuyor. Burada orta doğu ürünleri ve yemeklerinin satıldığı mekanlar bulmak mümkün.

Ulaşım: Khao San Road’dan 2-511 nolu otobüsler, şehir merkezinden Havaray (SkyTrain BTS) ile Nana veya Asok istasyonu.
Harita


Pratunam Pazarı

bangkok-pratunam-pazari

Pratunam pazarında ve etrafındaki sokaklarda, ağırlıklı olarak tekstil ürünleri ve takılar toptan veya perakende fiyatlarıyla satılıyorlar.

Ulaşım: Khao San Road’dan 511 nolu otobüs, şehir merkezinden Havaray (SkyTrain BTS) ile Chit Lom istasyonu.
Harita


Khao San Road ve Banglamphu Pazarları

khao-san-road-pazari

Ünlü sırt çantalı gezgin caddesi Khao San Road aynı zamanda bir açıkhava pazarı. Burada giysilerden takılara, sahte kimliklerden hediyelik eşyalara birçok şeyi bulmak mümkün.

Khao San Road’un bulunduğu ana cadde ve üzerindeki sokaklarda ise çeşitli yemek ve yiyecek pazarları bulunuyor.

Harita


Siam Square Pazarı

bangok-siam-square

Ultra modern alışveriş merkezleri ile ünlü Siam Square bölgesinin kaldırımları akşamları bir açıkhava pazarına dönüşüyor. Burada ve etraftaki pasajlarda son moda giysileri, ayakkabıları ve takıları bulmak mümkün.

Ulaşım: Siam Square veya Silom’dan 15 Sukumvit caddesinden 2 nolu otobüs.
Harita


Çin Mahallesi Pazarları

bangkok-cin-mahallesi-pazarlari

Bangkok’un ünlü Çin Mahallesi’nin dar sokaklarında çeşitli pazarlar bulunuyor.

Harita

Phahurat Pazarı

bangkok-phahurat-hint-pazari

Küçük Hindistan olarak anılan bölgede bulunan bu pazarda Hindistan ile ilgili aklınıza gelebilecek herşeyi bulabilirsiniz.

Harita

Muska Pazarı (Amulet Market)

bangkok-muska-pazari

Muskalar Tayland kültüründe son derece önemli bir yer tutuyor. Tayland’ın animist olduğu dönemlerden kalma bu gelenek Budizm’e de eklemlenmiş durumda. Muskalar, iyi şanstan kurşunlardan korunmaya dek birçok beklenti için kullanılıyorlar. Piyasada yaklaşık 15 tane muska dergisinin olması, muskaların Taylar için ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi.

Wat Mahathat tapınağının duvarları dışındaki Phra Chan caddesinde kurulan açıkhava pazarında bu kültürü en iyi şekilde gözlemlemek mümkün. Burada yüzlerce insan büyüteçlerle tezgahlarındaki muskaları inceliyorlar ve de ne kadar değerli olduklarını anlamaya çalışıyorlar. Ayrıca Tha Mahathat iskelesinin hemen önünde bulunan kapalı pazar da muskalar ve adak heykelleri bakımından oldukça zengin bir yer.

Harita

Pak Khlong Talat Çiçek Pazarı

bangkok-cicek-pazari-pak-khlong-talat

Khlong Toey Pazarı

bangkok-khlong-toey-pazari