Koh Chang adasında gezilebilecek çeşitli şelaleler, manzara noktaları ve balıkçı kasabaları bulunuyor.
koh-chang-adasi-gezilecek-yerleri-haritasi


1. Ban Kwan Fil Kampı

koh-chang-ban-kwan-fil-kampi

Ormanlık bir alanda bulunan bu kamp doğanın nazik devlerini yakından tanımanıza olanak sağlıyor. Otellerden satın alınabilen 900 baht civarında bir tur paketi kampa transferi, filleri beslemeyi, yıkamayı ve fil gezintisini kapsıyor. Ayrıca fillerin resim yapmak gibi yeteneklerini sergiledikleri gösteriler de yapılıyor.

2. Khlong Phlu Şelalesi (Nam Tok Khlong Phlu)

koh-chang-adasi-klong-plu-selalesi

Üç katlı ve yüzülebilen doğal bir havuzun da bulunduğu Khlong Phlu adadaki en yüksek şelale. Burası özellikle yağmur sezonu sonrasında oldukça etkileyici oluyor. Şelale gün içinde oldukça popüler olduğu için sabah erken saatlerde gitmekte fayda var. milli park kapsamında olduğu için 200 baht giriş üceti var.

Ayrıca şelalenin bulunduğu yağmur ormanında çeşitli yürüş güzergahları da bulunuyor. Biraz şanslı olan ziyaretçielrin çeşitli vahşi hayvanları görme olasılığı var.

3. Kai Bae Manzara Noktası (Kai Bae Viewpoint)

koh-chang-adasi-kai-bae-manzara-noktasi

Kai Bae plajı yakınlarında bulunan bu manzara noktasından açıklardaki adaların etkileyici manzaralarını görmek mümkün.

4. Bang Bao Kasabası (Baan Bang Bao)

koh-chang-bang-bao-balikci-koyu

Adanın güneybatı ucunda bulunan Bang Bao deniz üzerindeki platformlara inşa edilmiş ahşap evlerin bulunduğu eski bir balıkçı kasabası. Günümüzde ise bu evler genellikle turistlere hitap eden dükkanlara dönüştürülmüş durumda. Bu renkli kasabayı ziyaret etmenin başlıca sebeplerinden birisi ise deniz kıyısında bulunan deniz ürünü restoranları.

Kasabanın açıkları yunuslar ve deniz kaplumbağaları tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Buradan bir tura katılarak bu deniz canlılarını görme şansı bulunuyor. Ayrıca adanın etrafındaki diğer küçük adalara da buradan günübirlik turlar düzenleniyor.

5. Salak Phet Kasabası (Baan Salak Phet)

koh-chang-adasi-baan-salak-phet

Etkileyici bir koyda bulunan Salak Phet deniz üzerindeki platformlara kurulmuş bir diğer balıkçı kasabası. Açıktaki Koh Phrao adalarının etkileyici manzaralarına sahip deniz ürünü restoranlarında karnınızı doyurmak oldukça keyifli.

Buradan 2. Dünya Savaşı sırasında Fransızlar tarafından batırılmış iki Tay savaş gemisinin batıklarına dalış ve şnorkel turları da düzenleniyor.

6. Salak Kok Koyu

koh-chang-adasi-salak-kok

Küçük bir balıkçı köyünün bulunduğu Salak Kok koyunun etrafı mangrov ormanları ile kaplı. Bir kano kiralayarak bu mangrov ormanları arasında dolaşmak son derece keyifli. Ayrıca bu ormanları inşa edilmiş platform üzerinde yürüyerek keşfetmek de mümkün. Platform üzerindeki belirli noktalarda açıklayıcı panolar da konulmuş.

7. Than Mayom Şelalesi (Nam Tok Than Mayom)

koh-chang-than-mayom-selalesi

Than Mayom adadaki en popüler şelalelerden. Üç katlı bu şelalenin tepesinden manzara oldukça etkileyici. Tayland kralları 5, 6 ve 7. Rama bu şelalaeyi ziyaret etmişler ve armalarını buradaki kayalara işletmişler.

Şelalenin etrafındaki bölgede kamp yapma imkanı da bulunuyor.