Koh Chang adasında gününüzü eğlenceli veya adrenalin yüklü geçirmenizi sağlayacak çeşitli aktiviteler gerçekleştirme imkanı bulunuyor.


Dalış ve Şnorkel

koh-tao-dalis

koh-chang-adasi-dalis

Koh Chang ve etrafındaki adaların civarında her seviyeye uygun dalış ve şnorkel noktaları bulunuyor. Koh Rang adası etrafındaki Hin Gadeng ve Hin Kuak Maa gibi dalış noktaları özellikle kayda değer. Koh Yak, Koh Tong Lang ve Koh Laun adaları da özellikle dalmaya yeni başlayanlar için uygun. Dalış turu ücretleri genelde 2800-3500 baht arasında değişiyor.

Dalmaya yeni başlayanlar içinse 4 günlük PADI Open Water sertifika kursu ücreti yaklaşık 14,000 baht civarında. Adadaki önde gelen dalış firmalarından bazıları BB Divers ve Scuba Zone.

Dalış yerine şnorkeli tercih edenler içinde çeşitli turlar düzenleniyor. Bu turların ücretleri 800 baht civarında. Koh Wai ve Koh Mak adaları ise özellikle şnorkel için elverişli.

Kano

tayland-kano

Koh Chang adasında bulunan plajların büyük bölümünden kano kiralamak mümkün. Bu sayede adanın etkileyici manzaralarını denizden görebilir veya yakındaki adacıklara gidebilirsiniz. Kano kiralama ücretleri günlük 300 baht civarında.

Ayrıca adanın doğu kıyısındaki Salak Kok’da bulunan mangrov ormanlarını kano ile keşfetmek de mümkün.

Fil Gezileri

tayland-fil-gezileri

İsmi Fil Adası anlamına gelen Koh Chang’da elbetteki fil turlarına katılmak da mümkün. Adada bulunan fil kamplarının önde gelenlerinden birisi Ban Kwan Fil Kampı.

Yürüyüş

tayland-dev-hornbill-kusu

Büyük bölümü ormanlarla kaplı olan Koh Chang’da oldukça gelişmiş bir trekking endüstrisi bulunuyor. Çeşitli şelalelere ve manzara noktalarına yapılan yürüyüşlerde vahşi hayvanları ve kuşları görmek de mümkün. Trekking firmaları tarafından organize edilen 1 günlük yürüyüşlerin ücretleri yaklaşık 800 baht’tan başlıyor. Bu tip firmaların önde gelenlerinden bazıları Evolution Tour, Jungle Way ve Koh Chang Trekking.

Masaj ve Spa

tay-masaji

Koh Chang plajlarının büyük bölümünde Tay masajı yaptırma imkanı bulunuyor. Sima Massage gibi merkezlerde ise daha profesyonel bir masaj hizmeti almak mümkün. Adadaki lüks otellerin büyük bölümünde ise kaliteli spa merkezleri bulunuyor.

Yoga

tayland-yoga-kurslari

Koh Chang adasındaki Baan Zen gibi merkezlerde yoga, meditasyon ve reiki eğitim almak mümkün.

Aşçılık Kursları

tayland-yemek-kursu

Koh Chang adasında Tay mutfağının inceliklerini öğrenebileceğiniz çeşitli aşçılık okulları bulunuyor. Bu okulların önde gelenlerinden bazıları Koh Chang Thai Cookery School ve KaTi.