2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27781
  Anonim

  Kerem Bey Öncelikle sorduğum sorulara ayrıntılı açıklamalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum ve aklımı kurcalayan bir iki soruyu size yöneltmek istiyorum…

  (Soru 1)Temmuz 17 – Ağustos 07 arası Tayland ve civarını eşimle birlikte gezmeyi planlıyoruz ve sizin de İklim bölümünde açıkladığınız gibi bu dönem yağışlı sezon… Denize girmekte sıcaklıktan dolayı sorun olur mu … Bir de turistik yerler çok mu cansız olur… Kısaca keyifsiz bir dönememi almışım biletleri biraz canım sıkıldı…

  (Soru2)Bazı ülkelerde bazı şeyler çok daha ucuz oluyor.. Mesela Fındık ezmesi Hollandada 1,5-2 Euro iken Türkiye’de 13-14 TL gibi… 🙂 Tayland’da Türkiyeden cok daha uyguna belki de yarı fiyatına alabileceğimiz şeyler nelerdir..Ben arastırırken ipeğin cok uygun oldugunu öğrendim mesela.. Sizin deneyimlediğiniz seyler nelerdir… Altın, Elektronik, Giyim vs… aklınıza ne geliyorsa….

  Şimdiden Teşekkür ediyorum…

  #27837
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Evet Temmuz-Ağustos ayı yağışlı dönem, ancak bu ülkenin her yerinin yağış aldığı anlamına gelmiyor. Muson yağmurlarından farklı bölgeler farklı şekillerde etkileniyorlar. Tayland iklimi sayfasındaki tablolarda da görebileceğiniz gibi, bu dönemde özellike ülkenin güneybatısı ve doğusu yağış alıyor. Yani mesela Phuket, Krabi Koh Chang gibi yerler oldukça yağış alabiliyor.

  Ancak mesela güneydoğudaki körfez adaları diğer bölgelere göre çok daha az yağış alıyorlar. Koh Samui, Koh Phangan ve Koh Tao adalarında bu dönemde hava genelde oldukça iyi oluyor.

  Ayrıca kuzey bölgesi de daha az yağış alıyor. Chiang Mai gibi yerler de hava muhtemelen daha az yağışlı, ancak biraz daha serin olabilir.

  Tayland’dan alınabilecek şeylerle ilgili olarak Tayland alışveriş sayfasına bakabilirsiniz.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.