Pattaya’da gününüzü eğlenceli veya adrenalin yüklü geçirmenizi sağlayacak çeşitli aktiviteler gerçekleştirme imkanı bulunuyor.


Dalış ve Şnorkel

koh-tao-dalis

pattaya-dalis-noktalari

Pattaya dalış açısından Tayland’ın önde gelen merkezlerinden biri değil, ancak şehrin açıklarındaki adalarda iyi düzeyde dalış ve şnorkel imkanı var. Yakın mesafedeki Koh Larn, Koh Sak & Koh Krok adaları yeni başlayanlar için uygun bir dalış deneyimi sunuyor. Daha iyi bir su altı hayatına ve berraklığa sahip olan Koh Man Wichai & Koh Rin adaları ise daha deneyimli dalgıçlara hitap ediyor. Jomtien plajı açıklarındaki Koh Rin adasının Pattaya’nın en iyi mercan resiflerinden birine sahip olduğu kabul ediliyor.

Pattaya açıklarında dalış amaçlı olarak batırılmış çeşitli eski savaş gemileri bulunuyor. Bu batıkların önde gelenlerinden bazıları HMS Khram ve HMS Kut. Hardeep isimli Endonezya gemisi ise 1942 yılında II. Dünya Savaşı sırasında müttefik kuvvetler tarafından batırılmış.

Hali hazırda dalış sertifikası olanlar için 2 dalışlık bir günübirlik tur ortalama 3000 baht civarı ücrete sahip. Yeni başlayanlar için 4 günlük bir PADI sertifika kursu ise 11000-15000 baht arasında değişiyor. Ayrıca dalmak istemeyen, sadece şnorkel yapmak isteyenler için de ortalama 1000 baht civarı günübirlik turlar var. Bu turlar genelde Koh Larn ve Bambu adalarına düzenleniyor.

Su Sporları

pattaya-parasut

Hat Pattaya ve Hat Jomtien plajları su sporları açısından Tayland’daki en uygun yerlerden. Bu plajlarda çeşitli su sporlarını uygun fiyatlarla yapmak mümkün. Ortalama ücretler ise su kayağı için saati 1000 baht, paraşüt için 1 sefer 500 baht, jet ski için saati 1000 baht ve sörf için  saati 500 baht civarında.

Lakeland ismindeki tesisin yapay gölünde ise bir halata bağlı olarak su kayağı yapmak mümkün.

Masaj

tay-masaji

Pattaya’da çok sayıda Tay masajı salonu bulunuyor. OneRoyale & Serenity Massage bu salonların önde gelenlerinden ikisi.

Spa

bangkok-spa

Pattaya’da çok sayıda lüks spa merkezi de bulunuyor. Bu merkezlerde isterseniz konaklayabilirsiniz, isterseniz de günübirlik olarak hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Spa seansları genelde 1000 baht’tan başlıyor. Spa View Pattaya’nın önde gelen spa merkezlerinden.

Fil Gezileri

tayland-fil-gezileri

Pattaya Elephant Village‘da Tayland kültüründe önemli bir yeri olan fillerin nasıl bakıldıklarını, beslendiklerini ve yıkandıklarını görebilirsiniz. Ayrıca fillerin resim veya spor yapmak gibi çeşitli maharetlerini sergiledikleri gösteriler de yapılıyor. Parkta fil turları yapmak da mümkün.

Çalışma saatleri: 08.00-19.00
Giriş Ücreti: Yetişkin 300 baht – Çocuk 150 baht
Çalışma saatleri: 08.30-17.30

Su Parkı

pattaya-park-su-parki

Pattaya Park Water Park ismindeki eğlenceli su parkı Jomtien plajındaki Pattaya Park oteli bünyesinde bulunuyor.

Giriş Ücreti: Yetişkin 200 baht – Çocuk 100 baht
Çalışma saatleri: 11.00-22.00

Golf

pattaya-golfculuk

Pattaya’da uluslararası standartlara sahip 15 adet golf sahası bulunuyor. Bu sahaların kimileri dünyaca ünlü golfçüler tarafından tasarlanmış. Ücretler genelde hafta içinde 1000 baht ve hafta sonunda 1800 baht civarında. Golf sopaları ise 500 baht karşılığında kiralanabiliyor.

Halatla Kayma

tayland-halatla-kayma

Çeşitli Tayland şehirlerinde şubeleri bulunan ünlü Flight of the Gibbon‘ın Pattaya merkezinde 3 km uzunluğunda ve 26 platforma sahip bir halatla kayma hattı bulunuyor.

Atış Poligonu

pattaya-atis-poligonu

Silah tutkunları Pattaya Shooting Park‘taki çeşitli kapalı ve açık hava poligonlarında bu tutkularını tatmin edebilirler.

Rüzgar Tüneli

pattaya-ruzgar-tuneli

Sportif Balıkçılık

tayland-balikcilik

Pattaya’da bulunan Amaz0n Fishing Park gibi alanlarda onlarca çeşit dev balığı yakalamak ve tekrar göle bırakmak mümkün.

Aşçılık Kursları

tayland-yemek-kursu

Eğer geziniz sırasında olağan aktivitelerin dışında ünlü Tay mutfağının inceliklerini de öğrenmek isterseniz Pattaya’da onlarca değişik yemek kursu var

Tay Boksu Kursları

tayland-tay-boksu-kurslari

Birçok Tayland şehrinde olduğu gibi Pattaya’da da Tay boksu eğitimi veren çeşitli kamplar bulunuyor. Bu kampların önde gelenlerinden birisi Fairtex Sports Club.

Yamaç Paraşütü

phuket-adasi-yamac-parasutu

Kano

tayland-kano

Yelken

phuket-adasi-yelkencilik