Phuket’te alışveriş yapılabilecek çok sayıda lüks alışveriş merkezi, pazar & dükkan bulunuyor.

Alışveriş merkezlerinin büyük bölümü adanın en hareketli yeri olan Patong bölgesi & civarında bulunuyor. Bunun dışındaki plajlar & ara yollarda da çeşitli alışveriş merkezleri & pazarlar var.


Central Festival AVM

phuket-central-festival-avm

Phuket adasının en büyüklerinden olan Central Festival alışveriş merkezleri Phuket kasabasının hemen dışında bulunuyor. Tüm dünya markalarının bulunabileceği bu lüks & modern AVM’ye çeşitli Phuket plajlarından ulaşmak mümkün.

Jungceylon AVM

phuket-jungceylon-avm

Jungceylon Patong bölgesinin en büyük alışveriş merkezi. Bangla caddesinin hemen karşısında bulunan AVM’de her türlü ürünü bulabileceğiniz 200’den fazla dükkan bulunuyor.

Phuket Haftasonu Pazarı

phuket-haftasonu-pazari

Bangkok’ta her haftasonu kurulan haftasonu pazarının benzeri plan Phuket haftasonu pazarı Phuket kasabasının hemen dışında kuruluyor. Burada aklınıza gelebilecek her türlü ürünü uygun fiyatlarla bulmak mümkün.

Terziler

tayland-terzileri

Turist Tayland şehirlerinin çoğunda olduğu gibi Phuket’te de çok sayıda terzi dükkanı bulunuyor. Bu dükkanlarda çalışan genellikle Nepal kökenli hünerli terziler, kataloglardan seçebileceğiniz ünlü markaların modellerinin birebir kopyalarını ekonomik fiyatlarla yapabiliyorlar.