Her zevke hitap eden renkli Phuket gece hayatı mekanları adadaki onlarca değişik plajda bulunuyorlar.

Phuket gecelerinin en hareketli olduğu yer kuşkusuz Patong plajı. Burada bulunan onlarca bar, disko, kabare, tay boksu stadyumu vb turistlere sınırsız bir eğlenceyi garantiliyor.

Patong’dan sonra gece hayatı bakımından en hareketli yerler ise Kata ve Karon plajları. Adanın merkezi olan Phuket Town‘da ise son derece kaliteli canlı müzik barları bulunuyor.


PATONG

Bangla Caddesi (Bangla Road)

phuket-bangla-caddesi-gece-hayati

Patong’un gece hayatı merkezi trafiğe kapalı olan Bangla Caddesi. Bu caddede ve üzerindeki Soi yani sokaklarda yüzlerce bar, go-go bar, gece kulübü ve restoran bulunuyor. Eğlenceye katılmasanız bile cadde üzerindeki bar veya kafelerden birine oturarak tüm bu curcunayı seyredebilirsiniz.

Go-Go ve Bira Barları

tayland-go-go-barlari

Patong’da Tay kızlarının sahnede dans ettiği go-go barları ve kızlarla sohbet edilebilecek bira barları çok sayıda bulunuyor. Bu mekanların büyük bölümü Bangla road üzerindeki Soi yani sokaklarda toplanmış durumdalar.

Bu sokakların en meşhur ve kalabalık olanı, dançılarının büyük bölümü ladyboy yani travestilerden oluşan Soi Crocodile. Diğer popüler sokaklardan bazıları ise iki katında 25 bar bulunan Soi Easy, Avrupalılar tarafından işletilen Soi Eric & iki katında onlarca go-go barı bulunan Soi Seadragon.

Gece Kulüpleri ve Diskolar

phuket-gece-kulupleri

Bangla caddesi ve sahil yolu (Beach Road) üzerinde çok sayıda gece kulübü ve disko bulunuyor. Bu kulüplerde zaman zaman dünyaca ünlü DJlerin performansları da oluyor. Gece kulüplerinin en bilinenlerinden bazıları Sound PhuketBananaBaya Beach, HollywoodSeduction ve Tai Pan.

Canlı Müzik Barları

phuket-canli-muzik-barlari

Patong’da yetenekli Tay veya batılı cover gruplarının çaldığı çeşitli canlı müzik mekanları da bulunuyor. Bu mekanlardan bazıları Rock City ve Murphy’s Irish Bar.

Kabareler

phuket-ladyboy-kabareleri

Turistik Tayland şehirlerinin çoğunda olduğu gibi Phuket’in en önemli atraksiyonlarından birisi de ladyboy yani travesti kabareleri. Phuket’in en meşhur kabaresi olan Patong’daki Simon Cabaret 600 koltuk kapasiteli devasa tiyatrosunda her gece izleyenlere büyüleyici gösteriler sunuyor.

Giriş Ücreti: 700/800 baht
Çalışma saatleri: 1. gösteri 19.30 – 1. gösteri 21.30

Tay Boksu (Muay Thai)

tay-boksu-muay-thai

Tay gecelerinin vazgeçilmezlerinden birisi de ünlü Tay boksu müsabakaları. Hemen her plajda irili ufaklı Tay boksu stadyumları var. Bu stadyumlarda ger gece gerek Taylar, gerekse bu spora ilgi duyan yabancılar ringlerde kozlarını paylaşıyorlar. Patong’un en meşhur stadyumu ise yine Bangla caddesinde bulunan Bangla Boxing Stadium.

Giriş Ücreti: 1000/1500 baht
Çalışma saatleri: 21.00 – 11.30 (Salı, Çarşamba, Cuma, Pazar)

Gay Barları ve Kulüpleri

phuket-gay-lezbiyen-barlari-kulupleri

Phuket’in renkli gay-lezbiyen gece hayatı büyük ölçüde Royal Paradise Complex isimli komplekste yoğunlaşmış durumda. Burada go-go barlarının gay versiyonları denilebilecek çok sayıda mekan bulunuyor.

DİĞER BÖLGELER

Fantasea Şovu

phuket-fantasea-sovu

Phuket’te yapılan en büyük şov olan Fantasea izleyenlere benzersiz bir deneyim sunuyor. İp cambazlarından fillere, muhteşem kostümlü oyunculardan fantastik dekorlara her şeyi bu devasa ve görkemli şovda bulmak mümkün. Fantasea şovu Kamala plajı yakınlarında bulunuyor.

Giriş Ücreti: Normal: 1500 – Yemekli: 1900 baht
Çalışma saatleri: 18.00 – 23.30 (Cuma-Çarşamba)

Siam Niramit Şovu

phuket-siam-niramit-sovu

Tayland kültürü ve sanatının 700 yıllık geçmişinin özetini bu şovda izlemek mümkün. 3 sahnelik gösteri, devasa bir sahnede onlarca oyuncu tarafından görkemli kostümler ve özel efektler eşliğinde icra ediliyor. Siam Niramit şovu Phuket Kasabası yakınlarında bulunuyor.

Giriş Ücreti: 1500/2250 baht
Çalışma saatleri: 20.30

Phuket Kasabası Barları

phuket-kasabasi-canli-muzik-barlari

Phuket Town’da koloni tarzı eski binaların büyük bölümü sıcak ve sevimli bar veya cafelere dönüştürülmüşler. Route 68 gibi kimi barlarda canlı müzik de yapılıyor.