#21956
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

  Rica ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir.

  Sorunuza gelince, Phuket ve çevresinde farklı yerlerde konaklamayı mı kastediyorsunuz? Eğer öyle ise, mesela ilk gününüzü kültürel açıdan ilgi çekici olan Phuket Town’da geçirebilirsiniz. Burada koloni döneminden kalma restore edilmiş Sino-Portekiz stili binalar ve Çin tapınakları bulunuyor. Daha sonra ise Phuket plajları sayfasında listelenen plajlardan beğeninize uygun olanları seçebilirsiniz.

  Sahilde gecelemek içinse şöyle bir şey önerebilirim, Phi Phi adaları malum dünyaca meşhur. Koh Phi Phi Leh adasında bulunan Maya Plajı ise The Beach filminde yer aldığı için özellikle meşhur. Ancak buraya gün içerisinde turla gittiğinize oldukça yoğun bir tekne trafiği oluyor. Ada konaklamaya kapalı, ancak Maya plajında gece çadırda konaklamalı turlara katılmak mümkün. Böylece hem sahilde geceleyebilirsiniz, hem de turist ordusu gelmeden önce Maya plajını tüm güzelliği ile görebilirsiniz.

  Ayrıca Phang Nga Körfezi turuna da katılmanızı da tavsiye ederim. Dalış veya şnorkel yapmak istiyorsanız, bu tür bir tura da katılabilirsiniz. Phuket turları sayfasında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

  Bangkok’tan Chiang Mai’ye gitmek içinse ben hiç tren kullanmadım, bu yüzden net bir şey söyleyemiyorum. Ancak biraz uzun bir yolculuk olacağını tahmin ediyorum.

  İyi günler