Koh Samui adasından çeşitli günübirlik tekne turlarına katılmak mümkün.

samui-adalari-haritasi


Ang Thong Deniz Milli Parkı (Ang Thong Marine National Park)

ang-thong-milli-parki

Ünlü Ang Thong deniz milli parkına Koh Samui’den günübirlik tekne turları düzenleniyor. Bu turlar genelde bir tepeden zümrüt rengi lagünün görülmesi, başka bir tepeden milli parkı oluşturan adaların görülmesi, kano ile çeşitli kaya formasyonları etrafında dolaşılması ve şnorkel gibi aktiviteleri içeriyor.

Kano içeren turlar genelde yetişkinler için 1800 baht, çocuklar için 1000 baht civarında. Kano içermeyen turlar ise 1300/700 baht civarında.

Milli park hakkındaki daha detaylı bilgileri Ang Thong sayfasında bulabilirsiniz.

Koh Phangan Adası

koh-phangan-haad-son-plaji

Dolunay Partisi ile meşhur olan Koh Phangan adası Samui’ye yaklaşık 1 saat mesafede bulunuyor. Son derece güzel plajlara sahip olan Koh Phangan’ı günübirlik olarak ziyaret edebilirsiniz.

Ayda bir düzenlenen Dolunay Partisinin yapıldığı Haad Rin plajına Koh Samui’deki Big Buddha (Bang Rak) plajından direkt feribot seferleri var. Ayrıca Koh Samui’deki Nathon kasabası ve Mae Nam plajından Koh Phangan adasının merkezi olan Thong Sala Kasabasına feribot seferleri de var.

Koh Phangan adasının longtail adı verilen tekneler ile gezildiği turlara genellikle Thong Sala kasabasından veya Haad Rin’den çıkılıyor. Günübirlik tur ücretleri 1000 baht civarında. Tur programı genelde Çin tapınağının gezilmesi, fil şovu izlenmesi, Haad Khom mercan resiflerinde şnorkel yapılması, Bottle Beach’te mola, Thong Nai Pan plajında yüzme & Than Sadet şelalesinin gezilmesinden oluşuyor.

Bu ada hakkındaki ayrıntılı bilgileri Koh Phangan sayfasında bulabilirsiniz.

Koh Tao Adası

koh-tao-dalis

Tayland’ın en önemli dalış merkezlerinden olan Koh Tao adası Samui’ye yaklaşık 2.5 saat mesafede. Günübirlik olarak gezmek veya dalış amacıyla Koh Tao’yu ziyaret edebilirsiniz.

Bu ada hakkındaki ayrıntılı bilgileri Koh Tao sayfasında bulabilirsiniz.

Koh Nang Yuan Adası

koh-nang-yuan

Koh Tao adasının bitişiğinde bulunan Koh Nang Yuan adası son derece popüler bir günübirlik tur destinasyonu. Koh Samui gezisinden sürat teknesi ile düzenlenen tur ücretleri 3000 baht civarında.

Yelken Kayası (Sail Rock)

taland-korfezi-yelken-noktasi

Koh Phangan adasının kuzeyinde bulunan Sail Rock Tayland körfezindeki en meşhur dalış noktalarından birisi. Burada zaman zaman balina köpekbalıklarına rastlamak da mümkün.