Koh Samui adasında gününüzü eğlenceli veya adrenalin yüklü geçirmenizi sağlayacak çeşitli aktiviteler gerçekleştirme imkanı bulunuyor.

Ayrıca çeşitli kursalara katılarak kendinizi geliştirme imkanı da var.


Dalış ve Şnorkel

koh-tao-dalis

Tayland körfezi dalmak veya dalış sertifikası almak için sıklıkla tercih edilen bir bölge. Dalış alanlarının büyük bölümü Koh Tao adası etrafında yer alıyor ve burada çok sayıda dalış okulu bulunuyor.

Koh Samui adasında dalış sertifikası almak da mümkün, ancak ücretler Koh Tao’ya göre daha pahalı. 4 günlük PADI Open Water kursu ücretleri genelde 16,000 baht’tan başlıyor. Sertifikası olanlar için günübirlik dalış turu ücretleri ise yaklaşık 3000 baht’tan başlıyor. Adadaki önde gelen dalış merkezlerinden bazıları 100 Degrees East, Diveversity & Samui Planet Scuba.

Su Sporları

phuket-adasi-parasailing

Başta Chaweng ve Lamai olmak üzere birçok plajda jet ski, paraşüt, banana gibi çeşitli aktiviteleri uygun fiyatlarla yapmak mümkün. Kiteboarding merkezleri ise Mae Nam ve Hua Thanon’da bulunuyor.

Masaj ve Spa

tay-masaji

Samui’de sayısız masaj salonu bulunuyor. Adanın önde gelen kaliteli masaj merkezlerinden biri ise Tamarind Retreat.

Samui adasında çok sayıda lüks spa merkezi de bulunuyor. Bu merkezlerde isterseniz konaklayabilirsiniz, isterseniz de günübirlik olarak hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Spa seansları genelde 1000 baht’tan başlıyor. Samui’nin önde gelen spa merkezlerinden bazıları Anantara BoPhut, Hideaway Spa & The Spa Resort.

Yoga ve Meditasyon

tayland-yoga-kurslari

Saumi’de Yoga Thailand, Health Oasis Resort, Absolute Sanctuary gibi merkezlerde yoga seanslarına veya kurslarına katılmak mümkün.

Meditasyon konusunda en önde gelen merkez ise Wat Hin Lat tapınağı. Burada vipassana meditasyonu kursları düzenleniyor.

Kano

tayland-kano

Koh Samui yakınlarında bulunan Ang Thong Deniz Milli Parkı’na çeşitli kano turları düzenleniyor. Bu gezileri organize eden önde gelen firmalardan biri Blue Star.

Fil Gezileri

tayland-fil-gezileri

Koh Samui ormanlarında fil gezilerine katılmak mümkün. Bu gezilerde genelde fil sırtında çeşitli şelalelere gidiliyor. Önde gelen merkezlerden birisi Camp Chang Elephant Trekking. 1 saatlik fil turu ücreti 1000 baht civarında.

Golf

phuket-adasi-golfculuk

Koh Samui’de bulunan en büyük golf sahası Santibuti Country Club bünyesinde bulunuyor.

Halatla Kayma

tayland-halatla-kayma

Samui Canopy Adventures ve Sky Fox merkezlerinde bulunan çeşitli platformlar arasında halatla kaymak mümkün.

KURSLAR

Aşçılık Kursları

tayland-yemek-kursu

Tay mutfağının inceliklerini öğrenebileceğiniz SITCA (Samui Institute of Thai Culinary Arts) aşçılık kursu Chaweng plajında bulunuyor.

Tay Boksu Kursları

tayland-tay-boksu-kurslari

Koh Samui’de Muay Thai öğrenilebilecek çeşitli kamplar bulunuyor. Bu kamplardan bazıları Jun Muay Thai Camp, Lamai Muay Thai Camp & Superpro Samui Muay Thai and MMA training camp.