Koh Tao adasından çeşitli günübirlik tekne turlarına katılmak mümkün.
samui-adalari-haritasi


Koh Nang Yuan Adası

koh-nang-yuan

Koh Tao adasının bitişiğinde bulunan Koh Nang Yuan adası son derece popüler bir günübirlik tur destinasyonu. Koh Tao geziniz sırasında bu eşsiz doğa harikasını da mutlaka ziyaret etmeyi unutmayın.

Koh Phangan Adası

koh-phangan-haad-son-plaji

Dolunay Partisi ile meşhur olan Koh Phangan adası Koh Tao’ya yaklaşık 1.5 saat mesafede bulunuyor. Son derece güzel plajlara sahip olan Koh Phangan’ı günübirlik olarak veya Dolunay Partisi için ziyaret edebilirsiniz.

Koh Phangan adasının longtail adı verilen tekneler ile gezildiği turlara genellikle Thong Sala kasabasından veya Haad Rin’den çıkılıyor. Günübirlik tur ücretleri 1000 baht civarında. Tur programı genelde Çin tapınağının gezilmesi, fil şovu izlenmesi, Haad Khom mercan resiflerinde şnorkel yapılması, Bottle Beach’te mola, Thong Nai Pan plajında yüzme & Than Sadet şelalesinin gezilmesinden oluşuyor.

Bu ada hakkındaki ayrıntılı bilgileri Koh Phangan sayfasında bulabilirsiniz.

Ang Thong Deniz Milli Parkı (Ang Thong Marine National Park)

ang-thong-milli-parki

Ag Thong deniz milli parkına Koh Phangan’dan günübirlik tekne turları düzenleniyor. Bu turlar genelde bir tepeden zümrüt rengi lagünün görülmesi, başka bir tepeden milli parkı oluşturan adaların görülmesi,  kano ile çeşitli kaya formasyonları etrafında dolaşılması ve şnorkel gibi aktiviteleri içeriyor.

Kano içeren turlar genelde yetişkinler için 1800 baht, çocuklar için 1000 baht civarı. Kano içermeyen turlar ise yetişkinler için 1300 baht, çocuklar için 700 baht civarı. Milli park hakkındaki daha detaylı bilgileri Ang Thong sayfasında bulabilirsiniz.

Yelken Kayası (Sail Rock)

taland-korfezi-yelken-noktasi

Koh Phangan adasının kuzeyinde bulunan Sail Rock Tayland körfezindeki en meşhur dalış noktalarından birisi. Burada zaman zaman balina köpekbalıklarına rastlamak da mümkün.