Koh Tao adasında gününüzü eğlenceli veya adrenalin yüklü geçirmenizi sağlayacak çeşitli aktiviteler gerçekleştirme imkanı bulunuyor.

Ayrıca çeşitli kursalara katılarak kendinizi geliştirme imkanı da var.


Dalış ve Şnorkel

koh-tao-dalis

tayland-korfezi-dalis-noktalari

Koh Tao’daki en popüler aktivite elbetteki dalış. Tayland’ın en önde gelen dalış bölgelerinden olan Koh Tao’da 40’dan fazla dalış eğitimi veren merkez bulunuyor. Bu sayede Koh Tao dalış sertifikası almak için dünyadaki en hesaplı yerlerden birisi olma özelliğini uzun zamandır koruyor.

Koh Tao’daki en popüler sertifika programı PADI. Dalmaya yeni başlayacakların en çok tercih ettiği program olan 4 günlük PADI Open Diver eğitimi ücreti 9800 baht civarında. Daha ileri seviye programlar olan Advanced Open Water 8500 baht, Rescue Diver 9500 baht & Divemaster programı 25,000 baht civarında. Ayrıca çeşitli merkezlerden SSI sertifikası almak da mümkün ve ücret 9000 baht civarında. Kimi dalış merkezleri konaklamalı paket programlar da sunuyorlar. Adadaki önde gelen dalış merkezlerinden bazıları Big Blue Diving, Ban’s Diving School, Buddha View & Crystal Dive.

Koh Tao yakınlarında ço ksayıda dalış noktası bulunuyor. Bunlardan bazıları Chumphon Pinnacles, Green Rock, Japanese Gardens, Mango Bay, Southwest Pinnacle ve White Rock. Bu dalış noktalarına düzenlenen turların ücretleri genelde dalış başına 1000 baht civarında. Koh Tao ve Koh Phangan adalarının ortasında bulunan Sail Rock ise Tayland körfezindeki en meşhur dalış noktası. Burada zaman zaman balina köpekbalıklarına rastlamak da mümkün.

Ancak Koh Tao’nun bu kadar popüler bir dalış bölgesi olmasının dezavantajları da var. Fiyatlar ucuz olduğu için eğitimlerde gruplar kalabalık oluyor ve her bir öğrenciye yeterince ilgi gösterilmeyebiliyor. Ayrıca dalış noktaları da çok sayıda dalış merkezi tarafından ortak olarak kulalnıldıkları için oldukça kalabalık olabiliyor.

Dalış yapmayanlar için şnorkel imkanı da bulunuyor. Adanı etrafındaki plajlarda şnorkel yapılabileceği gibi, çeşitli turlara katılmak da mümkün. Koh Nang Yuan adası, Laem Thian, Shark Island, HinWong & Light House Point popüler şnorkel turu destinasyonlarından ve ücretler 500-700 baht civarında.

Adada serbest dalış yapmak da mümkün. Bu konuda önde gelen merkezler Apnea Total, Big Blue FreeDiving & Blue Immersion Freediving.

Su Sporları

phuket-adasi-parasailing

Koh Tao’daki Mae Haad gibi plajlarda su kayağı ve wakeboarding gibi çeşitli su sporları yapmak mümkün.

Masaj ve Spa

tay-masaji

Koh Tao plajlarının büyük bölümünde küçük masaj platformları bulunuyor. Adada ayrıca Jira’s Spa & Orchid Spa gibi oldukça kaliteli spa merkezleri de bulunuyor.

Yoga ve Meditasyon

tayland-yoga-kurslari

Koh Tao’nun başlıca yoga merkezi olan Shambhala, Sairee plajında bulunuyor. New Heaven Yoga diğer bir merkez.

Kano

tayland-kano

Küçük bir ada olan Koh Tao’nun etrafını kano ile gezmek mümkün.

Kaya Tırmanışı

tayland-krabi-tirmanisi

Koh Tao’da kaya tırmanışı sporu gittikçe daha popüler hale gelmeye başladı. Good Time Adventure bu konudaki önde gelen merkezlerden.

KURSLAR

Aşçılık Kursları

tayland-yemek-kursu

Koh Tao’da Tay mutfağının inceliklerini öğrenebileceğiniz aşçılık kurslarından bazıları Anankhira Boutique Resort & Koh Tao Montra Resort bünyelerinde bulunuyor.

Tay Boksu Kursları

tayland-tay-boksu-kurslari

Koh Tao’da Muay Thai öğrenilebilecek çeşitli merkezler de bulunuyor.