Önde gelen Krabi plajları olan Ao Nang ve Railay’den bölgedeki çeşitli adalara tekne turları düzenleniyor.

Ayrıca bölgede günübirlik veya konaklamalı olarak ziyaret edilebilecek çeşitli milli parklar bulunuyor.

krabi-turlari-haritasi


1. Dört Adalar (Koh Hua Khwan, Koh Poda, Koh Talu)

krabi-adalari-turu

Krabi yakınlarında bulunan Koh Hua Kwan (Tavuk Kafası adası), Koh Poda, Koh Talu ve Phra Nang mağarasına günübirlik turlar düzenleniyor.

Ücretler longtail tekne ile kişi başı 650 baht, sürat teknesi ile 1200 baht civarında. Ekstra bir ücret karşılığında kano yapmak da mümkün.


2. Phi Phi Adaları (Koh Phi Phi Don ve Koh Phi Phi Leh)

koh-phi-phi-adasi-manzara-noktasi

Leonardo DiCaprio’nun oynadığı “The Beach” filmi ile meşhur olmuş Koh Phi Phi adaları popüler bir Krabi turu. Dünyanın en güzel adalarından olarak kabul edilen Koh Phi Phi’ye günübirlik tekne turları ile Railay veya Ao Nang plajlarından ulaşmak mümkün.

Ücretler sürat tekensi ile kişi başı 1500 baht civarında. Adalar hakkındaki ayrıntılı bilgileri Phi Phi Adası sayfasında bulabilirsiniz.

3. Hong Adaları (Koh Hong, Koh Lading, Koh Daeng, Koh Pakbia, Koh Rai)

krabi-koh-hong-adasi

Krabi yakınlarındaki bu ıssız ada son derece güzel plajlara ve mercan resiflerine sahip. Ayrıca adada gizli bir lagün de bulunuyor. Bu tur esnasında genelde Koh Lading, Koh Daeng, Koh Pakbia ve Koh Rai adaları da geziliyor.

Ücretler longtail tekne ile kişi başı 900 baht, sürat teknesi ile 1200 baht civarında. Ekstra bir ücret karşılığında kano yapmak da mümkün.

4. Yao Adaları (Koh Yao Yai ve Noi)

koh-yao-adalari

Phuket’e yaklaşık 1 saat mesafedeki Yao adaları da oldukça güzel plajlara sahip. Yao Noi adasından Phang Nga körfezinin oldukça güzel manzaralarını görmekte mümkün. Adalara günübirlik turla gidilebileceği gibi bungalovlarda konaklama imkanı da var.

5. Phang Nga Körfezi (Ao Phang Nga)

james-bond-adasi

Krabi’den düzenlenen günübirlik turların en meşhurlarından birisi kuşkusuz Phang Nga Körfezi Milli Parkı turu. Bu cennet gibi körfezde denizden ve karadan yükselen yüzlerce kalker tepesi var. Tepelerin en meşhuru ise “Altın Tabancalı Adam” isimli James Bond filminde yer alan olan kaya. İsteğe bağlı olarak kayaların etrafında veya mağara sistemlerinde kano ile dolaşmakta mümkün.

Ayrıca Phang Nga turu esnasında deniz üzerinde tahtadan bir platforma kurulmuş Müslüman köyü de ziyaret ediliyor. Günübirlik sürat teknesi turu fiyatları kişi başı 2400 baht, minibüs ve longtail tekne turu fiyatları ise 1300 baht civarı. Milli park hakkındaki ayrıntılı bilgileri Phang Nga Körfezi sayfasında bulabilirsiniz.

6. Than Bok Koranee Milli Parkı

krabi-than-bok-koranee-milli-parki

7. Khao Phanom Bencha Milli Parkı

krabi-khao-phanom-bencha-milli-parki

8. Mangrov Ormanları

krabi-mangrov-ormanlari

Khlong Thom