Pattaya’da alışveriş yapılabilecek çok sayıda lüks alışveriş merkezi, pazar ve dükkan bulunuyor.


Central Festival AVM

pattaya-central-festival-avm

Pattaya’nın lüks ve modern alışveriş merkezlerinden olan Central Festival’da dünya çapında markaların da satıldığı 200’den fazla dükkan bulunuyor. Sahil yolu (Beach Road) üzerinde bulunan AVM’de ayrıca sinemalar, buz pateni ringi, yemek alanları ve lüks restoranlar da var.

Royal Garden Plaza AVM

pattaya-royal-garden-plaza-avm

Üst kısmına saplanmış gibi duran bir uçakla dikkati çeken bu lüks alışveriş merkezi yüzlerce dükkana ve restoranlara ev sahipliği yapıyor. Pattaya’nın popüler turist atraksiyonlarından olan Ripley’s Believe It or Not! isimli gariplikler müzesi de bu AVM’de yer alıyor.

The Avenue

pattaya-the-avenue

Bu bölgede özellikle gençlere hitap eden çok sayıda dükkan ve restoran bir arada yer alıyor. The Avenue’da ayrıca bowling ve karaoke salonları ve son derece modern bir sinema salonu da bulunuyor.

Yürüme Caddesi (Walking Street)

pattaya-yurume-caddesi

Pattaya gecelerinin merkezi olan Walking Street’te çok sayıda dükkan da bulunuyor. Daha çok hediyelik eşya ve takı satılan dükkanların sıra çok sayıda terzi dükkanı da var. Bu dükkanlarda çalışan genellikle Nepal kökenli hünerli terziler, kataloglardan seçebileceğiniz ünlü markaların modellerinin birebir kopyalarını ekonomik fiyatlarla yapabiliyorlar.