Pattaya plajları maalesef yüzmek için fazla temiz değiller. Bu yüzden birçok turist günübirlik turlar ile Pattaya yakınlarındaki Koh LarnKoh Krok & Koh Sak gibi mercan adalarına gitmeyi tercih ediyorlar.

pattaya-turlari-haritasi

Bu adalar son derece güzel kumsallara ve mercan resiflerine sahipler. Özellikle Koh Rok adası tüplü dalışlar ve şnorkel için oldukça elverişli bir mercan resifine sahip. Jomtien plajı açıklarındaki Koh Rin adasını ise Pattaya’nın en iyi mercan resiflerinden birine sahip.


Mercan Adaları

Koh Larn

pattaya-mercan-adasi-koh-larn-koh-lan
Koh Larn adasında hepsi de birbirinden güzel 6 plaj bulunuyor. Adanın açıklarında ise şnorkel yapmak için oldukça uygun bir mercan resifi bulunuyor. Ayrıca cam tabanlı tekne turları ile de mercanları gözlemlemek mümkün. Plajlarda jet-ski ve tekne paraşütü gibi çeşitli su aktiviteleri uygun fiyatlarla yapılabiliyor. Koh Larn adasına Bali Hai iskelesinden günde 5 defa tekneler kalkıyor.

Koh Phai (Bambu Adası)

pattaya-bambu-adasi-koh-phai

Koh Rin Adası

pattaya-mercan-adasi-koh-rin

Koh Man Wichai Adası

pattaya-mercan-adasi-koh-man-wichai

Diğer

Koh Si Chang Adası

koh-si-chang-adasi

Harita

Gemi Batıkları

pattaya-batik-dalisi

Pattaya açıklarında dalış amaçlı olarak batırılmış çeşitli eski savaş gemileri bulunuyor. Bu batıkların önde gelenlerinden bazıları HMS Khram ve HMS Kut. Hardeep isimli Endonezya gemisi ise 1942 yılında II. Dünya Savaşı sırasında müttefik kuvvetler tarafından batırılmış.