Pattaya gece hayatı merkezi elbetteki ki ünlü Walking Street (Yürüyüş Caddesi). Bu renkli cadde üzerinde onlarca milletten insanı bir arada bulmak ve benzersiz Pattaya gecelerini gözlemlemek mümkün.

Cadde üzerinde ve ara sokaklarda ise genelde erkek turistlere hitap eden yüzlerce bar, kulüp ve disko var. Beach Road (Sahil Yolu) ise geceleri hareketlenen diğer bir yer.


Yürüyüş Caddesi (Walking Street)

pattaya-yurume-caddesi

Pattaya gecelerinin merkezi akşamları trafiğe kapatılan ünlü Walking Street. Caddede sayısız bar, gece kulübü, go-go bar ve restoran yer alıyor. Walking Street’e bağlı olan Soi 13-16 arası sokaklarda da çok sayıda eğlence mekanı var.

Eğlenceye katılmasanız bile cadde üzerindeki bar veya kafelerden birine oturarak tüm bu curcunayı seyredebilirsiniz.

Go-Go ve Bira Barları

tayland-go-go-barlari

Pattaya’da Tay kızlarının sahnede dans ettiği go-go barları ve kızlarla sohbet edilebilecek bira barları çok sayıda bulunuyor. Bu mekanların büyük bölümü Walking Street üzerindeki Soi yani sokaklarda toplanmış durumdalar. Ayrıca biraz daha kuzeydeki Soi Pattayaland 1 2 3 ve Soi 6 7 8 sokaklarında da çeşitli go-go barları var.

Uzun soluklu ve popüler go-go barlarından bazıları şöyle: Alcatraz A-Go-Go (Soi 14), Super Baby (Soi Diamond), Angel Witch (Soi 15), Happy A-Go-Go (Soi Happy) ve doğu Avrupalı kadınların bulunduğu Moulin Rouge.

Gece Kulüpleri ve Diskolar

pattaya-gece-kulupleri

Walking Street ve Beach Road üzerinde çok sayıda gece kulübü ve disko bulunuyor. Lucifer muhtemelen Pattaya’nın en ünlü gece kulübü. Diğer bilinen gece kulüplerinden bazıları ise InsomniaMixx, Lima Lima, DifferMarine .

Pattaya’da Türk tarzı bir gece geçirmek isterseniz gitmeniz gereken yer Tony’s. Bu kulübün önünde bulunan bir levhadaki Türk Bayrağı, Türkiye’den gelen konukların son derece sıcak karşılandıklarının bir işareti. Bu komplekste diskolar, sihirbazlık gösterileri, bilardo masaları, lezzetli yemekler ve yüksek alkollü kokteyller bulmak mümkün.

Canlı Müzik Barları

pattaya-canli-muzik-barlari

Pattaya’da yetenekli Tay cover gruplarının çaldığı çeşitli canlı müzik mekanları da bulunuyor. Bunların en iyilerinden birisi Walking Street üzerinde yer alan Hot Tune. Diğer bazı canlı müzik barları Rolling Stone 2 ve The Blues Factory.

Ladyboy Kabareleri

phuket-ladyboy-kabareleri

Turistik Tayland şehirlerinin çoğunda olduğu gibi Pattaya’nın en önemli atraksiyonlarından birisi de ladyboy yani travesti kabareleri. Pattaya’nın en meşhur kabareleri olan Tiffany ve Alcazar her gece izleyenlere büyüleyici gösteriler sunuyorlar. Bilet ücretleri 400-600 baht civarında.

Ayrıca denk geldiğiniz takdirde her yıl Miss Tiffany’s Universe isminde yerel bir transseksüel güzellik yarışması ve Miss International Queen isminde uluslararası düzeyde bir transseksüel güzellik yarışması düzenleniyor.

Kültür Şovları

pattaya-alangkarn-sovu

Jomtien plajı yakınlarında bulunan Alangkarn şovunda Tayland tarihi, kültürü, geleneksel dansı görkemli bir şekilde sergileniyor. Biler ücretleri 1400 baht civarında.

Tay Boksu (Muay Thai)

tay-boksu-muay-thai

Tay gecelerinin vazgeçilmezlerinden birisi de ünlü Tay boksu müsabakaları. Pattaya’da irili ufaklı birçok Tay boksu stadyumu var. Bu stadyumlarda gerek Taylar, gerekse bu spora ilgi duyan yabancılar ringlerde kozlarını paylaşıyorlar.

Gay Barları ve Kulüpleri

bangkok-gay-lezbiyen-barlari

Pattaya Gay barları ve kulüpleri Boyz Town olarak da bilinen Soi Pattayaland 3 sokağında yoğunlaşmış durumdalar. Pattaya yakınlarındaki Jomtien plajının ilerisinde bulunan Haad Dongtan ise genellikle gay turistlerin kaldığı bir bölge. Ayrıca Pattaya’da her yıl renkli bir gay-lezbiyen festivali düzenleniyor.