Dünyanın en ünlü sırt çantalı gezgin sokağı olan Khao San Road‘un bulunduğu Banglamphu bölgesi, gece hayatı bakımından da Bangkok’un en hareketli yerlerinden.

Daha önceleri genelde sadece turistlerin görüldüğü bölgeyi Tay gençleri de fark ettiler ve burada birbiri ardına yeni mekanlar açılmaya başladı.

Eğlencenin merkezi kuşkusuz Khao San Road, ancak buradaki curcunayı biraz fazla bulanlar daha sakin olan Rambuttri Road, Soi Rambuttri veya Phra Athit Road üzerindeki mekanları tercih ediyorlar.


KHAO SAN CADDESİ (THANON KHAO SAN)

bangkok-khao-san-road-otelleri

Khao San Road günümüzde tam bir karnaval alanı durumunda. Cadde üzerinde onlarca bar, club, restoran, açık hava barı bulunuyor ve eğlence sabaha kadar kesintisiz sürüyor.


Center Khao San ve Lucky Beer

center-khao-san-lucky-beer

Khao San Road’un tam ortasında karşı karşıya bulunan bu barlar sokağın en hareketli noktaları. Bu mekanlardan birisine oturarak tüm curcunayı seyretmek oldukça keyifli. Gecenin ilerleyen saatlerinde genelde kalabalık bu barlardan dışarı taşıyor ve hareketli sokak partileri başlıyor.

The Club

the-club-khao-san-road

Girişin ücretsiz olduğu The Club, Khao San Road’un ortasında bulunuyor. Bölgedeki en hareketli club olan mekan hemen her gece dolup taşıyor. Çeşitli günlerde yabancı DJ’lerin performansları da oluyor.

Gulliver’s

gullivers-khao-san-road

Khao San Road’un hemen başında bulunan bu bar girişin ücretsiz olması sebebiyle oldukça popüler. Hemen her gece turistler ve Taylar bardaki dans pistini dolduruyorlar. Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise, bu bara gelen Tay kızlarının bir kısmının “profesyonel” olduğu.

Gazebo

gazebo-khao-san-road

Khao San Road’a birkaç dakika mesafede olan Gazebo bölgenin popüler mekanlarından. Ortadoğu temalı bu teras barında oldukça başarılı Tay cover grupları canlı müzik yapıyorlar. Akrıca DJ performansları da oluyor..

Brick Bar

bangkok-brick-bar

Özellikle hafta sonlarında Tay gençleri ile dolup taşan Brick Bar’da çeşitli Tay müzik grupları sahne alıyorlar.

Hippie De Bar

bangkok-barlari-hippie-de-bar

Bu sevimli bar daha çok bohem Tay gençleri tarafından tercih ediliyor.

Reggae Bar

bangkok-barlari-reggae-bar

Reggae Bar Khao San Road’un bir alt paralelindeki küçük sokakta bulunuyor.

RAMBUTTRI CADDESİ (THANON RAMBUTTRI)

bangkok-khao-san-road-otelleri

Khao San Road’un paralelindeki cadde olan Thanon Rambutri üzerinde de çok sayıda bar ve restoran bulunuyor. Özellikle canlı müzik barları son derece keyifli. Ayrıca geceleri caddenin hemen başında psychedelic trance sevenlerin buluştuğu bir açık hava barı kuruluyor.


My Darling

bangkok-barlari-my-darling

Oldukça enteresan heykellere sahip olan bu bar/restoran Rambuttri caddesinin hareketli yerlerinden.

Molly Bar

bangkok-barlari-molly-bar

Koloni dönemi tarzında inşa edilmiş bir binada yer alan bu barın müdavimleri daha çok Tay gençleri. Molly Bar’da ister bahçede oturup caddedeki hareketliliği seyredebilirsiniz, isterseniz de içeride Tay müzik gruplarını dinleyebilirsiniz.

RAMBUTTRI SOKAĞI ve PHRA ATHIT CADDESİ (SOI RAMBUTTRI ve THANON PHRA ATHIT)

bangkok-rambuttri-otelleri

Rambutri caddesinin karşı taraftaki uzantısı olan Rambuttri sokağının kendine has bir karakteri var. Chana Songkram tağınağının etrafında yer alan bu sokak üzerinde çok sayıda bar, sokak barı ve restoran bulunuyor.

Chao Phraya nehrine paralel olan Phra Athit caddesi üzerinde ise özellikle Tay gençlerine hitap eden bar ve kafeler bulunuyor. Burada son derece sofistike canlı müzik barlarına da rastlamak mümkün.

Ayrıca, Rambuttri sokağını Phra Athit caddesine bağlayan Chana Songkram sokağı üzerinde de çeşitli barlar bulunuyor.

Açık Hava Volkswagen Barları

khao-san-road-sokak-barlari

Banglamphu bölgesinin en ilginç özelliklerinden birisi de geceleri sokaklara kurulan açık hava barları. Bara dönüştürülmüş Volkswagen mikrobüslere özellikle Soi Rambuttri üzerinde sıkça rastlanıyor.

Bu barlardaki en popüler içki küçük kovalarda verilen viski-kola veya votka-enerji içeceği karışımları. Buralarda birçok içki çeşidini normal barlardan daha ucuz bir fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca bu samimi ortamlarda diğer gezginlerle kaynaşmakta oldukça kolay. Rabuttri’nin sonunda bulunan Gypsy’s Lips bu tip barların en meşhurlarından.

Sawatdee House

bangkok-soi-rambutri

Soi Rambuttri sokağının hemen girişinde bulunan Sawatdee House konukevinin oldukça güzel dekore edilmiş bir bar/restoranı var. Özellikle geceleri son derece hareketli olan mekanda nargile hizmeti de sunuluyor.

Gecko Bar

bangkok-barlari-gecko-bar

Gecko Bar Soi Rambuttri sokağının en meşhur barlarından birisi. Bu basit açık hava barında ucuz bira eşliğinde gelip geçenleri seyretmek ve yeni insanlarla tanışmak mümkün. Gecko bar özellikle Tayland’da uzun dönem kalan insanlar tarafından tercih ediliyor ve son derece ilginç karakterlere sahip müdavimleri var.

O! Hungry

bangkok-barlari-o-hungry

Oldukça güzel bir şekilde dekore edilmiş olan bu bar/restoranda akşamları geleneksel Tay dansı gösterileri de oluyor.

Bombay Blues

bangkok-barlari-bombay-blues

Jazz Happens Bar

bangkok-barlari-jazz-happens

Phra Athit caddesinin en meşhur mekanlarından olan bu caz kulübünde her gece yetenekli Tay müzisyenleri sahne alıyor.

Tay Barları

bangkok-barlari-phra-athit

Phara Athit caddesinde müşterileri neredeyse tamamen genç Tay lise veya üniversite öğrencilerinden oluşan çeşitli barlar bulunuyor. Bir kısmında canlı müzik de bulunan bu barlarda sizler de Tay gençleri gibi viski-kola karışımları içebilir ve modern Tay gençliğinin nasıl eğlendiğini gözlemleyebilirsiniz.