Turistlerle dolu mekanlardan sıkıldıysanız ve modern Tay gençliğinin nasıl eğlendiğini görmek istiyorsanız RCA veya Ratchada‘daki eğlence merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu merkezler belirli alanlarda yan yana bulunan onlarca bar ve clubdan oluşuyorlar. Mekanlar özellikle hafta sonları Tay gençleri ile dolup taşıyorlar, fakat turistlere tek tük rastlanıyor.

RCA (Royal City Avenue) adlı uzun caddenin üzerinde çok sayıda eğlence mekanı bulunuyor. Ratchadapisek caddesi üzerindeki Soi 4, Soi 6 ve Soi 8 sokaklarında da çok sayıda mekan var.


RCA (Royal City Avenue)

bangkok-rca-gece-kulupleri

Rocal City Avenue isimli cadde üzerinde çok sayıda kaliteli bar ve club bulunuyor. RCA’e direkt olarak taksi ile gidilebileceği gibi, en yakındaki metro istasyonu olan Phetchaburi’de indikten sonra taksi ile de gidebilirsiniz.


Route 66

bangkok-gece-kulupleri-route-66

Route 66 farklı müzik türlerinin çalındığı iki ayrı bölüme ev sahipliği yapan bir club. En çok ilgiyi toplayan taraf ise muhtemelen hip-hop bölümü.

Flix ve Slim

SH6

RCA bölgesinin diğer popüler clublarından olan Flix ve Slim de değişik müzik türlerine ev sahipliği yapıyorlar. Genellikle tıka basa dolu olan Flix hip-hop çalarken, daha sakin olan Slim electro ve house dinleyicilerini kendine çekiyor.

Led

bangkok-gece-kulupleri-808

Bu hareketli club ünlü DJlere ve oldukça kalabalık partilere ev sahipliği yapıyor. Clubın giriş ücreti 200-400 baht arası.

RATCHADA

bangkok-ratchada-gece-kulupleri

Oldukça uzun bir cadde olan Ratchadapisek üzerindeki sokaklarda çeşitli eğlence alanları bulunuyor. Soi 6-8 hem turistlere hem de Taylara hitap eden barlara ev sahipliği yapıyor. Soi 4 ise neredeyse tamamen onsekizli yaşlardaki Tay gençleri tarafından mesken edilmiş durumda ve turistlere tek tük rastlanıyor.

Metro ile Soi 8’e gitmek için Thailand Cultural Center durağında, Soi 4’e gitmek içinse Phra Ram 9 durağında inmek gerekiyor.

Hollywood Awards

bangkok-gece-kulupleri-hollywood

Ratchada Soi 6 ve 8 arasında bulunan bu devasa diskonun müdavimleri hem Tay gençleri, hem de yabancılar. Hollwood’da zaman zaman son derece erotik dans şovları da oluyor. Giriş ücreti 500 baht civarı. Soi 6 üzerindeki Dance Fever da buraya benzer bir deneyim sunuyor.

Zaleng

bangkok-gece-kulupleri-zaleng

Ratchada Soi 4 üzerinde yer alan Zaleng son derece modern ve de büyük bir club. Farklı müzik türlerinin çalındığı 2 ayrı bölüme sahip olan clubda giriş ücreti alınmıyor. Clubın müdavimleri neredeyse tamamen Tay gençlerinden oluşuyor.

Snop

bangkok-gece-kulupleri-snop

Soi 4 sokağının hemen girişinde bulunan Snop bölgenin en popüler mekanlarından. Hafta sonlarında yirmili yaşlardaki gençlerle tıka basa dolan mekanda Tay grupları da sahne alıyor.