Tayland denilince ilk akla gelen görüntülerden kuşkusuz Tay kadınlarının sahnede bikinileriyle dans ettikleri barlar. Go-go barları olarak bilinen bu mekanlar Bangkok’ta üç ana alanda bulunuyorlar.

Bunlardan en çok bilineni ve de en turistik olanı kuşkusuz Patpong sokakları. Burası erkek seks turistlerinin yanı sıra, tüm bu ortamı gözlemlemek isteyen çiftler ve kadınlar tarafından da tercih edliyor.

Diğer bir alan ise her katında onlarca değişik bar bulunan ve neredeyse tamamen erkek seks turistlerine hitap eden 3 katlı Nana Entartainment Plaza.

Bu tarz barların Bangkok’ta ilk olarak ortaya çıktığı yer ise Vietnam savaşı döneminden kalma Soi Cowboy sokağı.

Bangkok’un renkli gay-lezbiyen gece hayatı ve go-go barlarının gay versiyonları ise Silom Soi 2-4 sokaklarında yoğunlaşmış durumda.

Go-go ve Bira Barları

pattaya-go-go-barlari

Tayland’ın seks turizmi ile öne çıkan tüm bölgelerinde genelde turistlere yönelik go-go ve bira barları bulunuyor. Genellikle kapalı alanlarda bulunan go-go barlarında üzerilerinde numaralar bulunan mayolu kadınlar, erkekler veya transseksüeller dönüşümlü gruplar halinde sahnede dans ediyorlar. Müşteriler beğendikleri kişiyi garsona numarasını söyleyerek yanlarına çağırtıyorlar. Daha sonra ya içki ısmarlayarak sohbet ediyorlar, ya da para karşılığı seks yapmak üzere anlaşıyorlar.

Bira barları ise genelde açık alanlarda bulunuyorlar. Buralara gelen turistler barda çalışan kızlarla sohbet ediyorlar. Aynı şekilde bu barlarda da para karşılığı seks için anlaşma yapılabiliyor.

Seks için anlaşıldığı takdirde, müşterinin bar görevlilerine 500 baht civarında “bar fine” adı verilen bir ücreti ödemesi gerekiyor. Seks işçisine ödenecek ücret ise ayrı oluyor ve bu miktar müşterinin pazarlık yeteneğine göre 1000-3000 baht arasında değişiyor. Bu konuda da anlaşma sağlandıktan sonra çift ya müşterinin odasına, ya da civarda bulunan saatlik otellerden birine gidiyor. Kısa süre için anlaşıldığı takdirde ilişki sonrasında çift ayrılıyor, uzun süre için anlaşıldığı takdirde ise kişi müşteriyle birlikte tüm gece boyunca kalıyor. Zaman zaman müşterilerin seks işçileriyle beraber belirli bir süre tatil yapmak üzere anlaştıkları da oluyor.

Go-go bar bölgelerinin civarlarında serbest olarak çalışan seks işçileri de bulunuyor. Ancak bu kişilerin cinsel yolla bulaşan hastalık taşıma ihtimalleri daha yüksek. Go-go barlarında çalışan seks işçileri düzenli olarak sağlık kontrolünden geçiyorlar. Ayrıca serbest çalışan seks işçilerinin hırsızlık ve yankesicilik gibi olaylara karışmaları da daha yaygın bir durum.

Patpong

bangkok-patpong-gece-hayati

Bikinili kızların sahnede dans ettiği meşhur go-go barlarının büyük bölümü Patpong 1 sokağında toplanmış durumda. Bu barlar hem seks turistleriyle, hem de bu barları merak eden kadınlı erkekli sıradan turist gruplarıyla dolup taşıyorlar.

Ancak İstanbul’daki kimi gazinolarda ve dünyanın pek çok başka yerinde olduğu gibi, bazı Patpong barlarında da turistler dolandırılabiliyor. Sokakta ellerinde menülerle bekleyen bazı kişiler turistlere aşırı ucuz fiyatlara içki dahil seks şovu teklif ediyorlar. Kabul eden turistleri önünde bekledikleri bara değil, üst katlardaki köhne barlardan birine götürüyorlar. Burada da astronomik bir hesapla karşılaşıyorsunuz ve ödemediğiniz takdirde tehdit ediliyorsunuz. Patpong’da sadece zemin katlardaki kalabalık barlara gidin, üst katlardaki ıssız barlara gitmekten kaçının. Aynı durum civardaki “ping-pong” ismiyle anılan özel seks şovları için de aynı şey geçerli, kimi barlar güvenilir, kimisi değil.

Mesela King grubunun işlettiği King’s Corner, King’s Castle vb isimlere sahip güvenilir ve kalabalık barlara gitmekte fayda var. Yine bu grubun işlettiği King’s Castle 3 isimli barda çalışanların tamamı ise ladyboy, yani transseksüel.

Patpong yakınlarında bulunan ve Küçük Tokyo olarak bilinen Soi Thaniya isimli sokak ise neredeyse tamamen Japon seks turistlerine hitap ediyor.

Patpong’da ve bağlı bulunduğu cadde üzerinde ünlü markaların sahtelerinin ve turistik eşyaların satıldığı açıkhava pazarları da bulunuyor.

Ulaşım : Şehir merkezinden Gök Treni ile Sala Daeng istasyonu, metro ile Silom istasyonu, Khao San Road’dan 15 nolu otobüs.
Harita


Nana Eğlence Merkezi (Nana Entertainment Plaza)

bangkok-nana-plaza-gece-hayati

Pattaya’ya gitmek gibi bir niyetiniz yoksa, fakat bu günah şehrinin neye benzediğini merak ediyorsanız Nana Plaza ve çevresine bir göz atabilirsiniz. Bu üç katlı seks kompleksinde hem kadınların, hem de ladyboyların çalıştığı onlarca go-go bar mevcut. Plazanın etrafı da serbest çalışan seks işçileri ve seks turistleriyle kaynıyor.

Ayrıca caddenin hemen karşısında kebap vb yiyecekleri bulabileceğiniz bir Arap-Ortadoğu mahallesi de mevcut.

Ulaşım : Şehir merkezinden Havaray ile Phloen Chit veya Nana istasyonu, Khao San Road’dan 2-511 nolu otobüsler.
Harita


Soi Cowboy

bangkok-soi-cowboy-gece-hayati

Bangkok’ta go-go barlarının ilk olarak ortaya çıktığı bu küçük sokak halen Vietnam savaşı dönemlerindeki hareketliliğini koruyor. Sokak boyunca irili ufaklı onlarca go-go bar var.

Ulaşım : Şehir merkezinden Gök Treni (BTS SkyTrain) ile Asok istasyonu, metro ile Sukhumvit istasyonu, Khao San Road’dan 2-511 nolu otobüsler.
Harita


Gay Barları ve Kulüpleri

bangkok-gay-lezbiyen-barlari

Bangkok’un renkli gay-lezbiyen gece hayatı Patpong yakınlarındaki Silom Soi 2 Soi 4 ve Soi Twilight sokaklarında yoğunlaşmış durumda. Bu sokaklarda DJ Station ve Balcony gibi birçok gay-lezbiyen bar ve kulübü mevcut. Bangkok go-go barlarının gay versiyonları ise Soi Thaniya, Soi Pratuchai ve Soi Anuman sokaklarında bulunuyor.

Ulaşım: Şehir merkezinden Gök Treni ile Sala Daeng istasyonu, metro ile Silom istasyonu, Khao San Road’dan 15 nolu otobüs.
Harita