Bangkok’un finans merkezi olarak bilinen Silom ve Sathorn bölgesi çok sayıda lüks bar ve otele ev sahipliği yapıyor. Bölge özellikle gökdelenlerin tepesinde bulunan lüks teras barları ile meşhur.

Silom’da ayrıca ünlü go-go bar bölgesi Patpong ve bu sokağın etrafındaki gay barları ve kulüpleri de bulunuyor. Bu mekanlar hakkındaki ayrıntılı bilgileri Bangkok Go-Go ve Gay Barları sayfasında bulabilirsiniz.


bangkok-silom-nehir-kiyisi-otelleri-1 bangkok-silom-sathorn-lumphini-otelleri


BARLAR

Sky Bar

bangkok-sky-bar-sirocco

Bangkok’un en ünlü barlarından bazıları gökdelenlerin tepesinde bulunuyor. Bu mekanların en etkileyicilerinden birisi olan Sky Bar Bangkok’un en yüksek ikinci gökdeleni olan Lebua State Tower’ın 63. katında bulunuyor. Burada şehrin muhteşem panaromik manzaralarını görebilir ve oldukça geniş içki koleksiyonunda seçim yapabilirsiniz.

Bu meşhur bar The Hangover film serisinin Tayland’da çekilen 2. bölümünde yer aldı. Sky Bar, Sirocco isimli restoranın bitişiğinde bulunuyor.

Adres: The Dome at Lebua State Tower, 63rd floor, 1055/42 Silom Road
Ulaşım: Havaray (BTS SykTrain) ile Saphan Taksin veya Surasak istasyonu
<strong>Harita</strong>


Moon Bar

bangkok-moon-bar-vertigo

Bangkok teras barlarının en eskilerinden olan Moon Bar’da eşsiz gün batımı ve panoramik Bangkok manzarası eşliğinde içkinizi yudumlayabilirsiniz. Moon Bar, Vertigo restoranı bitişiğinde bulunuyor.

Adres: Banyan Tree Hotel, 21/100, Th Sathon Sai, Silom
Ulaşım: metro ile Lumphini istasyonu
<strong>Harita</strong>


The Bamboo Bar

bangkok-barlari-the-bamboo-bar

O’Reilly’s Irish Pub

bangkok-barlari-o-reillys-irish-pub

The Barbican

bangkok-barlari-the-barbican

CLUBLAR

Tapas Room

bangkok-kulupleri-tapas-room-club