Silom ve Sathorn bölgeleri Bangkok’un finans merkezi olarak kabul ediliyor.

bangkok-gezilecek-yerleri-silom-haritasi

Bangkok gece hayatının vazgeçilmesi Patpong’un da bulunduğu bölgede Yılan ÇiftliğiLumphini Parkı gibi çeşitli gezilebilecek yerler de bulunuyor.


1. Yılan Çiftliği (Snake Farm)

bangkok-yilan-ciftligi

Dünyadaki en eski ikinci yılan çiftliği olan bu merkezde yılanlar hakkında nerak ettiğiniz herşeyi öğrenebilirsiniz. Çiftlikte 11.30 ve 14.30 saatlerinde yılanların beslenmesini ve zehirlerinin çıkartılmasını da izleyebilirsiniz.

Giriş Ücreti: Yetişkin 200 baht – Çocuk 50 baht
Çalışma Saatleri: 09.30 – 15.30
Ulaşım: Khao San Road’dan 15 nolu otobüs, şehir merkezinden Havaray ile Sala Daeng istasyonu veya metro ile Samyan ya da Silom istasyonu.
Harita


2. Lumphini Parkı

bangkok-lumphini-parki

Gökdelenlerin arasında bulunan bu büyük park, Bangkok’un hareketliliğinden yorulduğunuz zaman biraz huzur bulmak veya spor yapmak için ideal. Sabah erken saatlerde parka geldiğinizde yüzlerce Çin kökenli Bangkok sakinini Tai Chi yaparken görmek mümkün.

Oldukça büyük bir yapay göle sahip olan parkın en enteresan sakinleri ise, ortalıkta serbestçe dolaşan ve boyları 3 metreye varabilen monitör kertenkeleleri.

Çalışma Saatleri: 04.30 – 21.00
Ulaşım: Khao San Road’dan 15 nolu otobüs, şehir merkezinden Havaray ile Sala Daeng durağı veya metro ile Silom ya da Lumphini durağı.
Harita


3. MR Kukrit Pramoj Evi

bangkok-mr-kukrit-pramoj-evi

4. Sri Mariamman Tapınağı

bangkok-sri-maha-mariamman-tapinagi

1860larda Tamil kökenli göçmenler tarafından inşa edilen bu yapı Bangkok’taki başlıca Hindu tapınağı. Yapının duvarlarında Hindu tanrıları son derece renkli bir şekilde resmedilmişler.

Çalışma Saatleri: 06.00 – 20.00
Ulaşım: Khao San Road’dan 15 nolu otobüs, şehir merkezinden Havaray ile Chong Nonsi veya Surasak istasyonu.
Harita


Robot Bina

bangkok-robot-bina

Assumption Katedrali

bangkok-assumption-katedrali