Bu rota, sadece Tayland’ın önde gelen turizm merkezlerini görmek isteyenler veya kısa zamanı olanlar için uygundur.

tayland-rotasi-haritasi

Tayland’da 2 hafta gibi kısa bir süre geçirecekler için ideal bir rotadır. Vakit kaybetmemek için bir şehirden diğerine uçakla gitmek daha iyi olacaktır.


Bangkok

bangkok-wat-phra-kaew-tapinagi

Melekler şehrinde 2-3 gün boyunca tarihi yerleri gezin, alışveriş yapın, benzersiz gece hayatını deneyimleyin. Sırt çantalı gezginseniz Khao San Road‘da, AVM’lere yakın olmak istiyorsanız Siam Square, Sukhumvit veya Silom gibi bölgelerde konaklayın.

Tarihe ilgi duyuyorsanız, Bangkok’a 1 saat mesafedeki Tayland’ın eski başkenti Ayutthaya‘ya günübirlik olarak gidin ve görkemli tapınakları gezin.

Ünlü Kwai Nehri Köprüsünü, Kaplan Tapınağını ve muazzam Erawan şelalerini görmek için Bangkok’a 1 saat mesafedeki Kanchanaburi’ye günübirlik veya 1-2 gece konaklamalı olarak gidin.

İsterseniz, Bangkok’a yaklaşık 3 saat mesafede bulunan Ünlü Khao Yai Milli Parkı‘nı günübirlik veya 1-2 gece konaklamalı olarak ziyaret edin. Buradaki tropikal orman yürüşlerine katılın.

Koh Samui Adası

koh-samui-adasi-lamai-plaji

Sofistike konaklama opsiyonlarına sahip turistik bir adada tatil yapmak için Bangkok’tan uçakla Koh Samui’ye geçin. Buradan günübirlik olarak Ang Thong Deniz Milli Parkı turuna katılmayı da ihmal etmeyin.

Samui yerine, Dolunay Partisi ile ünlü sırt çantalı gezgin adası Koh Phangan‘ı veya Tayland’n dalış kursu merkezi Koh Tao‘yu da tercih edebilirsiniz.

Phuket Adası

phuket-adasi-nai-harn-manzara-noktasi

Körfez adalarıyla işiniz bittikten sonra ana üssünüz Koh Samui’ye geri dönün ve uçakla Tayland’ın en meşhur turizm destinasyonlarından biri olan Phuket adasına geçin. Buradan günübirlik olarak James Bond kayası ile ünlü Phang Nga Körfezi turuna katılın.

Dünyann en güzel adalarndan olarak kabul edilen Koh Phi Phi‘yi günübirlik veya konaklamalı olarak ziyaret edin.

Eğer sualtı meraklısıysanız, dünyanın en iyi dalış noktalarından birisi olarak kabul edilen Similan Milli Parkı turuna katılın.

Chiang Mai

tayland-dag-kabileleri-karen

Adalar ve plajlarla işiniz bittikten sonra, biraz dağ havası için antik Lanna Krallığı’nın başkentliğini yapmış tapınaklar şehri Chiang Mai’ye uçun. Tay yemeğinin inceliklerini öğrenmek isterseniz, buradaki ünlü aşçılık kurslarından birine katılmayı da ihmal etmeyin.

Chiang Mai’den düzenlenen ünlü Dağ Kabilesi yürüyüşlerinden birine katılın. Ayrıca, şehrin etrafındaki dağlık bölgeleri günübirlik olarak ziyaret edin.

Chiang Mai’den uçakla Bangkok’a geri dönün ve tatilinizi noktalayın.