Bu rota, Bangkok’a yakın mesafedeki yerlerde vakit geçirmek isteyenler veya kısıtlı zamanı olanlar içindir.

orta-tayland-rotasi-haritasi

Bangkok’a maksimum 4 saat mesafede bulunan bu turizm merkezlerini ilgi alanınıza göre seçebilirsiniz.


Bangkok

bangkok-wat-phra-kaew-tapinagi

Melekler şehrinde 2-3 gün boyunca tarihi yerleri gezin, alışveriş yapın, benzersiz gece hayatını deneyimleyin. Sırt çantalı gezginseniz Khao San Road‘da, AVM’lere yakın olmak istiyorsanız Siam Square, Sukhumvit veya Silom gibi bölgelerde konaklayın.

Pattaya

pattaya-yurume-caddesi

Tayland’ın muhtemelen en hareketli gece hayatına sahip olan Pattaya’ya geçin. Yakınlardaki Koh Larn gibi mercan adalarını da ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Koh Samet Adası

koh-samet-adasi-plajlari-ao-wai

Bangkok’a yakınlığı nedeniyle özellikle hafta sonlarında son derece popüler plan Koh Samet adasına geçin. Bu adada bulunan plajlardan bazıları hareketli gece hayatlarıyla, bazıları da sakinlikleriyle öne çıkıyorlar.

Koh Chang Adası

koh-chang-adasi-haad-sai-khao-plaji

Tayland’ın en güzel adalarından biri olarak kabul edilen ve hepsi de birbirinden güzel tropikal plajlara ev sahipliği yapan Koh Chang adasına geçin. Buradan isterseniz yakınlardaki Koh Kut adasına da geçebilirsiniz.

Khao Yai Milli Parkı

tayland-khao-yai-milli-parki

Ünlü The Beach filmindeki şelaleye de ev sahipliği yapan Tayland’ın en ünlü milli parklarından Khao Yai’ye gidin ve ormanda yürüyüş turlarından birine katılın.

Ayutthaya

ayutthaya-wat-phra-si-sanphet-tapinagi

Tayland’ın Bangkok’tan önceki başkenti Ayutthaya’ya gidin ve şehrin görkemli günlerinden kalma tapınakları gezin.

Kanchanaburi

kanchanaburi

Ünlü Kwai Nehri Köprüsünü, Kaplan Tapınağını ve muazzam Erawan şelalerini görmek için Bangkok’a 1 saat uzaklıktaki Kanchanaburi’ye geçin.

Phetchaburi

tayland-phetchaburi

Fazla turistik olmayan, ancak kültür ve tapınaklar açısından zengin bir Tayland şehrini görmek isterseniz Bangkok’a kısa bir süre mesafedeki Phetchaburi’ye gidin.

Hua Hin

tayland-hua-hin

Eğer isterseniz, biraz daha lüks tatil yapmak isteyen Taylar ve yabancılar tarafından tercih edilen oldukça turistik Hua Hin’de duraklayın. Tayland’da uçurtma sörfü yapmak için  en uygun yer olan Hua Hin’de bu sporu da öğrenin.