Taylar tarafından Krung thep, yani “Melekler Şehri” olarak adlandırılan Bangkok Asya’nın en hareketli ve de en gösterişli şehirlerinden birisi. Tayland’a gelen turistlerin çoğu bir an önce güneydeki plajlara ve adalara gitmek istiyorlar,  fakat Bangkok kesinlikle birkaç gün geçirilmeyi hak ediyor.

1782 yılında Kral Rama I tarafından Tayland’ın başkenti yapılan Bangkok’ta bu görkemli tarihin izlerini görebilirsiniz. Rattanakosin, Çin Mahallesi ve şehrin diğer bölgelerinde birbirinden güzel tarihi eserleri ve müzeleri gezmek mümkün.

bangkok-bolgeleri-haritasi

Gündüzleri yapılabilecek diğer bir aktivite ise alışveriş. Siam ve Silom bölgelerindeki devasa alışveriş merkezlerinde dünyaca ünlü markaları, şehrin dört bir yanındaki açık hava pazarlarında ise yerel ürünleri uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Geceleri ise renkli Bangkok gece hayatı ziyaretçileri bekliyor. Khao San Road ve Sukhumvit bölgelerindeki yüzlerce bar, kulüp ve disko ziyaretçilere sınırsız eğlenceyi garantiliyor. Bangkok yemek severler için de bir cennet. Bu devasa şehrin her köşesinde Tay ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini uygun fiyatlarla deneyimlemek mümkün.

Bangkok’ta her bütçeye hitap eden binlerce otel var. Sırt çantalı gezginler daha çok ünlü backpacker bölgesi Khao San Road’u tercih ediyorlar. Gece hayatı da oldukça renkli olan bu bölge parti severler için birebir. Biraz daha lüks konaklamayı tercih edenler ise genelde Sukhumvit caddesindeki otelleri tercih ediyorlar.