Koh Lanta adası etrafında günübirlik tekne turlarıyla gezilecebilecek çeşitli adalar ve dalış/şnorkel noktaları bulunuyor.

koh-lanta-trang-turlari-haritasi


1. Dört Adalar (Koh Ngai, Koh Muk, Koh Kradan, Koh Cheuak)

tayland-koh-mook-zumrut-magarasi

Koh Lanta’dan tekne turlarının en popülerlerinden biri kuşkusuz Dört Adalar turu. Bu turda Trang bölgesinde bulunan Koh Ngai, Koh Muk, Koh Kradan ve Koh Cherk adaları geziliyor. Koh Muk adası ünlü Zümrüt Mağarasına da ev sahipliği yapıyor. Tur ücreti longtail tekne ile kişi başı 850 baht, sürat teknesi ile 1700 baht civarında.

Trang adaları sayfasında gezilecek yerler hakkında ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz.

2. Rok Adaları (Koh Rok Nai ve Koh Rok Nok)

tayland-koh-rok-adasi

Koh Lanta Deniz Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Koh Rok Nai ve Koh Rok Nok adalarına çeşitli şnorkel turları düzenleniyor. Koh Rok Nok adasında kamp yapmak da mümkün. Sürat teknesi ile tur ücreti yaklaşık 1700 baht civarında.

Koh Rok adaları tüplü dalış için de son derece elverişliler ve Koh Lanta’dan buraya çeşitli dalış turları düzenleniyor.

3. Phi Phi Adaları (Koh Phi Phi Don & Koh Phi Phi Leh)

koh-phi-phi-adasi-maya-plaji

Leonardo DiCaprio’nun oynadığı “The Beach” filmi ile meşhur olmuş Koh Phi Phi adaları bir başka popüler Koh Lanta turu. Dünyanın en güzel adalarından olarak kabul edilen Koh Phi Phi’ye günübirlik tekne turları ile Koh Lanta’dan ulaşmak mümkün. Adalara ulaşmak teknenin cinsine göre 1.5 veya 2.5 saat sürüyor. Tur ücreti sürat teknesi ile 1700 baht civarında.

Adalar hakkındaki ayrıntılı bilgileri Phi Phi Adası sayfasında bulabilirsiniz.